مهرواره در شهرستان ساری

خانم روشنگر به انجام فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی اقدام کرده و به قدر وسع و توانش سعی در کمک‌رسانی به مردم داشته‌ است؛ یکی از اقدامات ارزشمند او تلاش برای بازگشایی یکی از مساجد مهم اما راکد این شهرستان بوده است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
مطهره روشنگر متولد سال ۱۳۵۴ و اهل شهرستان ساری از توابع استان مازندران و مشاور کودک و خانواده و از جمله بانوان فعال فرهنگی است که به انجام کارهای خیرخواهانه اقدام کرده است.
او در قالب یک گروه جهادی، کارگاه‌های مشاوره مختلفی را به صورت رایگان برگزار می‌کند و علاوه بر این به ارائه مشاوره فردی به افراد بدون دریافت هیچ هزینه‌ای نیز پرداخته است.


این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، مسئول فرهنگی مسجد امام حسن مجتبی(ع) است که برای جذب کودکان، نوجوانان و جوانان به مسجد نیز گام‌های ارزشمندی برداشته و برنامه‌های پرنشاط مختلفی را برای آن‌ها برگزار می‌کند.
خانم روشنگر همچنین با ایجاد مؤسسه قرآنی تخصصی نازنین خدیجه(س)، به انجام فعالیت‌های مختلف قرآنی و فرهنگی پرداخته است.
او افزون بر این، به اتفاق جمعی از دوستان خود و در منطقه‌ای که در آن پیروان بهائیت پر تعداد هستند، هیئتی ایجاد کرد و با رایزنی با سازمان تبلیغات و همکاری فرمانده پایگاه خواهران منطقه توانست مسجد راکد این منطقه را بازگشایی کند.
با پیگیری‌های این بانوی دغدغه‌مند مشکلات ابن مسجد برطرف و امام جماعتی برای فعالیت در آن انتخاب و برگزاری مراسمات مذهبی مختلف و تبلیغ مذهب تشیع به برنامه اصلی و جدی این مسجد تبدیل شد.
این بانوی تلاشگر همچنین به برگزاری مسابقات مختلف و کلاس‌های خلاقیت و کاردستی برای کودکان و نوجوانان اقدام کرده و با شناسایی خانواده‌های کم برخوردار ساکن در این منطقه، سعی در خدمت‌رسانی به آن‌ها داشته و خدماتی همچون توزیع گوشت گرم و بسته‌های معیشتی را به آن‌ها ارائه داده است.
حل اختلافات خانوادگی افراد، توزیع پک‌های فرهنگی و توزیع لوازم التحریر بین دانش آموزان نیازمند از دیگر فعالیت‌هایی است که این بانو نسبت به انجام آن‌ها اهتمام داشته است.
خانم روشنگر از سن ۲۰سالگی پا در عرصه فعالیت‌های نیکوکارانه گذاشته و این را مرهون دغدغه پدر و مادر خود برای انجام کارهای خیر می‌داند و می‌گوید: در خانه‌ای رشد کرده‌ام که دیوار به دیوار مسجد بود و رفت و آمد مداوم به مسجد از کارهای همیشگی ما بوده است.
وی افزود: انجام چنین کارهایی ریشه در خانواده‌ام دارد و پدر و مادرم همواره برای پیشبرد فعالیت‌های نیکوکارانه اهتمام بسیاری داشتند و بستر انجام چنین کارهایی از همان زمان و در همان خانواده برای من فراهم شده است.
او حالا صرفا با کمک خیرین به انجام فعالیت‌های نوع دوستانه پرداخته و از هیچ ارگانی تاکنون مبلغی برای پیشبرد کارهای خود دریافت نکرده است.