مهرواره در سربیشه

آقای سعادتی مسئول هیئت چهارده معصوم(سلام الله علیها) روستای چنشت و از فعالان فرهنگی است که حدود ۱۵ سال از عمر خود را صرف انجام کارهای فرهنگی کرده و در این زمینه به شدت دغدغه‌مند است او در ایام اربعین امسال مقدمات سفر کاروانی از عاشقان اباعبدالله(ع) به عتبات را فراهم و آن‌ها را به صورت رایگان به این سفر اعزام نمود.

به گزارش خبرنگار مهرواره محله همدل،
سید جلیل سعادتی متولد سال ۱۳۶۵ و اهل روستای چنشت شهرستان سربیشه از توابع استان خراسان جنوبی است روستایی که در میان رشته کوه باقران قرار گرفته و دارای حدود یک هزار و ۴۰۰ نفر جمعیت و حدود ۴۰۰ خانوار است.
آقای سعادتی قریب به ده سال است که مسئولیت هیئت فرهنگی مذهبی چهارده معصوم(س) این روستا را عهده دار شده و علاوه بر این مسئول پایگاه بسیج نیز می‌باشد و در زمینه فرهنگی تلاش‌های ارزشمندی را در این روستا داشته است.

دغدغه‌مندی برای انجام کارهای فرهنگی

او فعالیت فرهنگی خود را از حدود ۱۵ سال پیش آغاز کرده و از سال ۹۲ نیز در قالب پذیرفتن مسئولیت هیئت به کار خود ادامه داده است و تنها دلیل توجه خود به مناسبت‌های مذهبی و انجام کارهای فرهنگی را عشق به اهل بیت(س) عنوان می‌کند.
یکی از تلاش‌های او برگزاری مطلوب مراسم در کلیه مناسبت‌های ملی و مذهبی است، چرا که معتقد است ایام و مناسبت‌ها نباید فراموش شوند و باید نسبت به آن توجه شایسته‌ای صورت گیرد به همین دلیل مراسمات مذهبی و ملی از سوی این هیئت، باشکوه خاصی برگزار می‌شود.

اعزام کاروان به عتبات عالیات

آقای سعادتی در ایام اربعین نیز کاروانی از عاشقان و دلدادگان حسینی را به صورت رایگان به عتبات عالیات اعزام نمود.
این مرد پرتلاش افزون بر این به برگزاری برنامه اعتکاف، کلاس‌های قرآنی برای نوجوانان و انجام کارهای فرهنگی مختلف برای آنان با کمک روحانی روستا نیز اقدام کرده است.

از کمک به ترک اعتیاد جوانان تا پیشگیری از طلاق

او از انجام فعالیت‌های اجتماعی نیز غافل نبوده و علی‌رغم اینکه بودجه چندانی برای پیشبرد اهدافی که در سر دارد، وجود ندارد، اما با جمع آوری همان کمک‌های محدود مردمی تا حد توان در این زمینه نیز احساس مسئولیت کرده و نقش خود را ایفا نموده است، یکی از اقدامات اجتماعی او تلاش برای پیشگیری از طلاق است و در این زمینه تاحدی نیز موفق عمل کرده است.
همچنین اهتمام به ترک اعتیاد جوانانی که دچار این معضل شده بودند و حمایت از آنان از دیگر عملکردهای او می‌باشد.
تلاش برای دستگیری از نیازمندان روستا، توزیع بسته‌های حمایتی و حمایت از زنان بی سرپرست روستا که حدود ۴۰ خانواده را تشکیل می‌دهند از جمله اقداماتی است که در کارنامه او ثبت شده است.

برنامه‌های آینده

او در نظر دارد طرح‌هایی را در آینده در این روستا اجرایی سازد که مهمترین برنامه او در زمینه اشتغالزایی برای جوانان روستا است که در صورت جذب منابع لازم بنا دارد به این کار بپردازد.
او همچنین امسال و بعد از سفر خود به مشهدالرضا و تماشای حال و هوای این شهر در ایام شهادت امام رضا(ع) و برپایی موکب‌ها که برایش تداعی‌کننده حال و هوای پیاده روی اربعین نجف به کربلا بوده، عزم خود را جزم کرده تا در چنین روزی در سنوات آینده، در مشهد ایستگاه صلواتی برپا کند تا هیئت کوچک آنان نیز در این کار بزرگ و زیبا سهیم باشد.