مهرواره در شهرستان سربیشه

مسئول هیئت چهارده معصوم (ع) روستای چنشت سربیشه علاوه بر انجام فعالیت‌های مذهبی در این هیئت، به انجام کارهای خیرخواهانه نیز پرداخته است؛ او اکنون به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا(س) به راه اندازی کاروان پیاده روی و برپایی موکب پذیرایی در روستا اقدام کرده است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
سید جلیل سعادتی متولد سال ۱۳۶۵ و اهل شهرستان سربیشه استان خراسان جنوبی و مسئول هیئت فرهنگی مذهبی چهارده معصوم(ع) روستای چنشت است که حدود ۸ سال است به عنوان مسئول این هیئت فعالیت دارد.
او علاوه بر برگزاری مراسمات مذهبی در زمینه پیشگیری از طلاق نیز فعالیت‌هایی داشته و با پادرمیانی خود توانسته چند مورد از خانواده‌هایی که در روستا در آستانه طلاق قرار داشتند را از این تصمیم منصرف کند و آن‌ها را به زندگی بازگرداند.


هیئت چهارده معصوم(ع) این روستا هرساله در ایام شهادت حضرت زهرا(س) کاروان پیاده روی باشکوهی را بین امامزاده دو روستا همجوار و در مسیری ۱۰ کیلومتری به راه می‌اندازد و در خارج از روستا نیز موکب پذیرایی را برپا‌ می‌کند.
طبخ و توزیع غذای گرم در برخی از مناسبت‌ها، توزیع بسته‌های فرهنگی و دستگیری از نیازمندان منطقه از دیگر فعالیت‌های این هیئت می‌باشد.
مسئول هیئت چهارده معصوم(ع) تمامی منابع لازم برای انجام فعالیت‌های هیئت را صرفا از طریق خیرین و بدون کمک هیچ ارگان و نهادی مهیا می‌کند.
روستای چنشت دارای ۴۵۰خانوار و حدود ۱۵۰۰ نفر جمعیت است و عمده ترین مشکل آن کمبود آب و عدم وجود روحانی مستقر در آن است که آقای سعادتی برای حل این مشکلات پیگیری‌هایی از نهادهای مربوطه داشته که متاسفانه هیچ یک از این پیگیری‌ها به نتیجه منتهی نشده است.