مهرواره در سرایان

مسجدی که به همت پیش نماز آن و با همراهی خوب اهالی روستا به خودکفایی رسیده و علاوه بر این به کانون حل مشکلات مردم تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام محمد طاهری متولد سال ۱۳۵۶ و امام مسجد جامع روستای بسطاق سرایان از توابع استان خراسان جنوبی است که به فعالیت در زمینه‌های مختلفی همچون اشتغالزایی، کمک به محرومین و حل و فصل اختلافات خانوادگی پرداخته و توانسته با همت خود و مشارکت اهالی روستا اقدامات قابل توجهی را انجام دهد.
او اولین مرکز نیکوکاری شهرستان را به نام مؤسسه ولایت زیر نظر کمیته امداد حدود سه سال پیش در این روستا ایجاد کرد که ذیل آن به محرومان خدمت رسانی می‌کند.

اشتغالزایی برای بانوان
اشتغالزایی نیز که می‌تواند اقشار نیازمند جامعه را به خودکفایی برساند و به تبع بسیاری از مشکلات آن‌ها را برطرف نماید، امروزه به یکی از اقدامات ضروری تبدیل شده است که حجت الاسلام طاهری در این زمینه نیز ورود کرده و با راه اندازی کارگاه حوله بافی و پارچه بافی، ۸ نفراز بانوان را پس از آموزش‌های لازم مشغول به کار کرده است.
از دیگر کارهایی که توسط این روحانی پرتلاش انجام گرفته، برگزاری کلاس های اوقات فراغت و کلاس‌های ورزشی مختلف مانند فوتبال و والیبال برای نوجوانان است.

تلاش برای برگزاری مراسمی پرشور در عید غدیر
او برنامه‌های مختلفی را نیز برای عید غدیر امسال تدارک دیده که برگزاری مسابقات ورزشی در روز عید و راه اندازی کاروان شادی و ایستگاه کارواش برای شست و شوی خودروها، پذیرایی، ایستگاه واکس کفش از جمله برنامه‌های او برای این روز می‌باشد.
این روحانی دلسوز اکنون تکمیل سرپناه یک بچه یتیم و بازسازی منزل سالمندی که فرزندی ندارد را در دستور کار قرار داده و قرار است با کمک گروه جهادی روستا به اینکار بپردازند.
یکی دیگر از کارهایی که با همت این روحانی پرتلاش انجام گرفته نصب دستگاه پمب آبی برای کمک به تأمین آب دامداران از چاه است که تا قبل از این ناچار بودند به صورت دستی آب از چاه استخراج نمايند و زحمات زیادی را متحمل می‌شدند.

ایجاد منابع درآمدی برای مسجد روستا
یکی از اقدامات شاخص این روحانی فعال ایجاد منابعی برای کسب درآمد مسجد می‌باشد که در این راستا با پیگیری‌های او ۱۸۵ نهال پسته روستا به مسجد اهدا شده که رسیدگی به آن‌ها توسط اهالی روستا انجام می‌شود اما درآمد حاصل از آن متعلق به مسجد می‌باشد.
همچنین اهدای ۶۰ رأس گوسفند به مسجد و پرداخت زکات توسط اهالی از دیگر منابع درآمدی مسجد می‌باشند.
گفتنی است از مجموع اقدامات این روحانی دغدغه‌مند، مستندی به نام “عبای خاکی” تهیه شده که قرار است به زودی از شبکه قرآن پخش شود.