مهرواره در سراب

حجت الاسلام صلاح زاده با راه اندازی مرکز خیریه ام‌البنین(س) در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) سراب، سعی در دستگیری از نیازمندان محله کرد و ۷۰ خانواده کم برخوردار را تحت پوشش قرار داد که اکنون با کمک مردم و خیرین خدمات مختلفی به این خانوارها ارائه می‌شود.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام محمد صلاح زاده متولد سال ۱۳۵۹ و امام محله هفت تیر شهرستان سراب استان آذربایجان شرقی است که حدود ۳سال است که در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) این محله فعالیت دارد.
او در انجام فعالیت‌های تبلیغی سابقه‌ای ۱۶ ساله دارد و در این مدت اقدامات بسیاری را انجام داده و یکی از منتخبین شهرستانی نخستین مهرواره محله همدل نیز می‌باشد که در طی یکسال اخیر نیز فعالیت‌های مختلفی را در زمینه فرهنگی، اجتماعی و عام المنفعه انجام داده است.
دغدغه‌مندی او برای نیازمندان به حدی است که خیریه حضرت ام البنین(س) را در این مسجد ایجاد کرده تا علاوه بر فعالیت‌های مذهبی به حل مشکلات نیازمندان نیز بپردازد.
او در حالی این مسجد را به یکی از مساجد فعال در زمینه فرهنگی و اجتماعی تبدیل کرده که تا قبل از حضورش به دلیل بیماری امام جماعت قبلی این مسجد راکد و تقریبا بدون فعالیت شده بود.


حالا راه اندازی این خیریه موجب شده حدود ۷۰ خانواده کم برخوردار تحت پوشش این مجموعه قرار گیرند و خدماتی همچون توزیع سه ماه یکبار بسته‌های معیشتی برای آن‌ها و ذبح گوسفند و توزیع گوشت گرم آن هر دوماه یکبار میان این خانواده‌ها و توزیع بن کارت های ۲۰۰هزارتومانی جهت خرید اقلام ضروری به آن‌ها ارائه شود.
در خیریه مسجد همچنین طرح حمایت از بیماران و تأمین داروی آن‌ها و تسویه حساب هزینه بیمارستان و فیزیوتراپی، دندانپزشکی نیازمندان نیز دنبال می‌شود که گاهی این امورات مستقلا توسط این مرکز و گاهی هم با مشارکت خیریه‌های دیگر یا بهزیستی و کمیته امداد انجام می‌شود.
تهیه پوشاک شب عید برای خانواده‌های نیازمند از دیگر فعالیت‌های اوست که هرساله قریب به ۵۰ دست پوشاک و کفش تهیه و بین مستضعفان و محرومان تقسیم می‌کند.
حجت الاسلام صلاح زاده در زمینه آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد نیز فعالیت دارد و با مشارکت خیرین به این کار نیز می‌پردازد.
او در سال ۱۴۰۰ موفق به تهیه یک سری سیسمونی و ۳ سری جهیزیه برای افراد کم برخوردار شد و پخت حدود ۴۰۰ پرس غذای گرم در مناسبت‌های مختلف و توزیع آن میان مردم و نیازمندان از دیگر فعالیت‌هایی است که توسط او انجام گرفته است.
این روحانی پرتلاش حتی در شرایط کرونایی کشور نیز نسبت به برگزاری مراسم در تمامی مناسبت‌های مذهبی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اهتمام داشته و هیچ وقت از برگزاری مراسم در مناسبتی خاص غافل نشده است.
او افزون بر این اکران فیلم‌های سینمایی مطرح کشور همچون تک تیرانداز و موقعیت مهدی را در مسجد کلید زده است.
حجت الاسلام صلاح زاده در خصوص هدف خود از انجام اقدامات نوع‌دوستانه می‌گوید: نمی‌توان از لحاظ انسانی نسبت به مشکلات مردم بی تفاوت بود و ساده از کنار آن عبور کرد؛ ضمن اینکه من به عنوان یک طلبه و یک فرد مذهبی متولی این امر هستم و علاوه بر انتظاراتم از خودم، مردم نیز از امثال من انتظار دارند و ما را ملجأ و پناهگاه این امورات می‌دانند و وظیفه ماست که در این مسیر تا حد توان تلاش نمايیم.