مهرواره در سقز

برای انجام کارهای خداپسندانه همیشه نباید معطل کمک مسئولین و حمایت خیرین ماند؛ بلکه اگر هرکس در هر حیطه‌ای که حضور دارد و فعالیت می‌کند به اندازه توان خود کار نیکی اگرچه کوچک را انجام دهد قطعا دنیا به جای بهتری برای زیستن تبدیل خواهد شد.
خانم حسینی نیز در حیطه کاری خود سعی کرده با کمک به بانوان سرپرست خانوار و نیازمند، موجبات درآمدزایی آنان را فراهم نماید و گوشه‌ای از مشکلات آن‌ها را برطرف نماید.

به گزارش خبرنگار مهرواره محله همدل،
بیان حسینی یکی از بانوان نیکوکار شهرستان سقز کردستان و از جمله منتخبین مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل است که سعی کرده با توجه به میزان توانایی خود و با استفاده از ظرفیت‌های موجود در اطراف خود موجبات کسب درآمد بانوان بی‌بضاعت را فراهم نماید.
او از سال ۱۳۹۷ مسئول مؤسسه فرهنگی آموزشی آرتا است؛ مؤسسه ای که در آن کلاس‌های آموزشی و تقویتی مختلفی برای دانش آموزان برگزار می‌شود.
این بانوی پرتلاش در ارتباط با مادران این دانش آموزان با درخواست‌های مکرر آن‌ها برای آموزش‌ هنرهای مختلف در آموزشگاه روبه رو می‌شود و با رایزنی با چند مربی به برگزاری کلاس آموزش بافتنی و کار با کاموا برای آنان اقدام می‌کند که استقبال بسیار خوبی از این کلاس‌ها به عمل می‌آید.
او برای اینکه بانوان نیازمند هم بتوانند از این آموزش‌ها استفاده کنند و سپس از آن کسب درآمد نمایند، تخفیف ویژه‌ای را برای آنان در نظر گرفت و مبلغ بسیار ناچیزی را از آن‌ها دریافت نمود.
این بانوی فعال برای کمک به فروش محصولات بانوان سرپرست خانوار، به برپایی یک نمایشگاه موقت چندماهه در پارکینگ منزل یکی از هنرجویان اقدام کرد.
وی همچنین با کمک یکی از مربیان کامپیوتر مؤسسه، به این بانوان نحوه فروش محصولاتشان در فضای مجازی را آموزش داد تا از این هنرهای خود بتوانند درآمد کسب کنند.
خانم حسینی علاوه بر این در مؤسسه خود کلاس‌های مشاوره تحصیلی و کمک آموزشی برگزار می‌کند و برای ایتامی که توانایی مالی ندارند، این کلاس‌ها کاملا به صورت رایگان است و دیگر نیازمندان نیز با پرداخت نصف هزینه می‌توانند از این کلاس‌ها بهره‌مند شوند.
این بانوی دلسوز با اشاره به هدف خود از انجام این کارها گفت: در حال حاضر شرایط اقتصادی جامعه و معیشت مردم مناسب نیست و باید هرکس به اندازه توان خود به مردم خدمت کند.
وی افزود: هرچقدر هم پول مهم باشد در مواردی باید بحث مادیات را کنار گذاشت تا لبخند را بر لب یک خانواده نیازمند نشاند.
او اقدامات خود در این راستا را بسیار ناچیز می‌داند و امیدوار است با بهبود شرایط و حمایت مسئولین بتواند به افراد بیشتری خدمت کند.