مشارکت خواهران طلبه گچسارانی در مهرواره

بانوان گچسارانی این بار عصای دست فعالان اقتصادی در عرصه توزیع پوشاک شدند؛ آنها برای تحقق این امر ابزار فضای مجازی را به کمک طلبیدند.

به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل؛ خانم محبوبه آقایی که یکی از شرکت کنندگان مهرواره محله همدل است، به همراه چند تن از طلاب خواهر، ابتدا با جلسات هفتگی برنامه‌های فرهنگی خود را شروع می کنند و پس از چندی به فکر تأسیس گروه های مجازی برای تبلیغ فعالیت اقتصادی بانوان محله‌های مختلف شهر می افتند.

آقایی درباره نحوه آغاز فعالیت خود و دوستانش می‌گوید: برای این کار اقدام به تهیه عکس نوشته هایی برای تبلیغ اجناس فعالان اقتصادی که از بانوان شهر هستند اقدام کردیم و این کمک خوبی بود برای معرفی این افراد تا بتوانند درآمد خود را افزایش دهند.

این کار درآمدی هم برای ما داشت که بخشی از آن صرف امور خیریه و کمک به نیازمندان و کارهای فرهنگی می شود و نمونه آن برنامه ای بود که برای سالروز وفات حضرت خدیجه (س) داشتیم.

خانم آقایی درباره فعالیت های دیگر خود و همکارانش می گوید: یکی از کارهای دیگری که ما رقم زدیم ایجاد صندوق حضرت خدیجه(س) بود و در این قالب وام هایی را به کسانی که نیاز دارند اهدا می کنیم. اقدام جالبی که در اینجا رقم می خورد این است که افرادی که وام می گیرند با اختیار خود مبلغی را اضافه تر از اقساط ماهیانه خود واریز می کنند و این مبالغ در گروه مربوط به صندوق ذکر می شود و مجموع آن نیز در امور خیر و کارهای فرهنگی استفاده می شود.

این خانم طلبه از دغدغه خود و دوستانش برای کمک به رونق مشاغل و برنامه‌های فرهنگی می‌گوید و یادآور می شود: ما خود را در یک محله محدود نمی‌کنیم و تلاش داریم به کمک افراد و فعالان اقتصادی به همه محله‌ها برویم و به رونق اقتصادی همه محله ها کمک کنیم.

فعالیت این بانوان طلبه به اینجا ختم نمی‌شود؛ آنها تلاش می‌کنند با استفاده از بستر فضای مجازی به کمک هیأت های فعال شهر بپردازند و از این فضا برای تشویق بانوان شهر به تهیه سفره‌های معنوی در مناسبت‌های مذهبی، استفاده می‌کند.