مهرواره در شهرستان صحنه

نجات مساجد از رکود و فعال نمودن مساجد تعطیل شده به دلیل اثر گذاری این مکان مقدس در دین و فرهنگ جامعه از اهمیت بسیاری برخوردار است و افزون بر این مساجد دارای ظرفیتی مردم‌نهاد برای پیشبرد بسیاری از مشارکت‌های خیرخواهانه هستند که این مسئله اهمیت فعال بودن چنین مکانی را دو چندان می‌کند.
حجت الاسلام رشیدی فرد با تلاش‌های خود و مشارکت‌های مردم توانسته به مسجد سیدالشهدا (ع) روستایی در شهرستان صحنه رونق دوباره ببخشد و آن را از رکود خارج نماید.


به گزارش مهرواره محله همدل، حجت الاسلام فرشید رشیدی فرد متولد سال ۱۳۶۹ و اهل شهرستان صحنه از توابع استان کرمانشاه است.
او حدود یکسال است که به عنوان امام روستای شیخی آباد سفلی در مسجد حضرت سیدالشهدا (ع) این روستا مشغول به به فعالیت است.
این شرکت کننده در مهرواره محله همدل، بعد از ورود به این روستا و مشاهده رکود مسجد این منطقه و کمبود امکانات لازم و ضروری در آن، سعی در رفع مشکلات این مسجد کرد و در این راستا با استفتاگیری از دفتر مراجع، اقدام به تشکیل صندوق‌هایی جهت جمع آوری صدقات و نذورات مردم برای حل مشکلات مسجد کرد.


این روحانی پرتلاش با توجه به تجربه ای که از تشکیل صندوق در روستاهای دیگر داشت، توانست موفق عمل کند و امکانات لازم همچون سیستم روشنایی و سیستم صوتی را بوسیله مبالغ همین صندوق‌ها برای مسجد فراهم کند و حدود ۸۵۰ متر حیاط نیز برای این مسجد احداث نماید که برای احداث این حیاط قریب به ۵۰ میلیون تومان هزینه شد.
او اکنون در صدد توسعه این صندوق هاست تا بتواند از طریق آن به افراد بی‌بضاعت و جوانان روستا وام قرض الحسنه اعطا نماید.
بتن ریزی و سیمان کاری دیوارمسجد از دیگر اقداماتی است که در دستور کار او قرار دارد که امیدوار است با همکاری خوب اهالی این روستا هزینه‌های لازم برای انجام این اقدامات به زودی جمع آوری شود و مسجد روستا از رونق خوبی برخوردار گردد.