مهرواره در شهرستان رودبار

روحانی تلاشگری که با تشکیل گروه جهادی منتظران، به انجام فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و عمرانی در روستای خود پرداخته و جهت ایجاد اشتغال برای نیازمندان این منطقه نیز در حد توان تلاش‌هایی داشته است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام محمد قاسمی متولد سال ۱۳۷۶ و اهل شهرستان رودبار استان کرمان است که حدود ۵ سال است که به عنوان روحانی مستقر در مسجد صاحب الزمان(عج) روستای ده گودال، روستایی با ۷۳۲ نفر جمعیت، مشغول به خدمت‌رسانی است.
او گروه جهادی منتظران را در این روستا تشکیل داده و مسئولیت این گروه را نیز خود عهده دار شده است.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، به حل یکی از مهمترین معضلات این روستا که ناسالم بودن آب شرب آن بود، اقدام کرده و بوسیله گروه جهادی خود و با لوله کشی آب شرب توانسته این مشکل روستا را مرتفع نماید.
یکی دیگر از اقدامات این گروه جهادی که با کمک بنیاد علوی انجام گرفته، تأمین جهیزیه برای ۱۰ زوج روستا می‌باشد که توان مهیا کردن وسایل اولیه زندگی خود را نداشتند.


گروه جهادی منتظران همچنین تعدادی سرویس بهداشتی برای مسجد روستا ایجاد کرده و اکنون در حال ساخت سرویس بهداشتی برای محرومین و نیازمندان می‌باشند.
حالا حجت الاسلام‌ قاسمی قصد دارد آشپزخانه‌ای را برای مسجد ایجاد کند و در زمین وقفی مسجد، به کاشت نخل خرما و نهال پرتقال پرداخته که درآمد حاصل از آن را نیز صرف امورات مسجد می‌کند.
او همچنین زمین چمنی را برای جوانان روستا از بنیاد علوی پیگیری کرده که زیر ساخت آن توسط دهیاری فراهم شده است و ایجاد چمن با کمک بنیاد علوی در حال انجام است.


این روحانی تلاشگر علاوه بر این، فرمانده پایگاه روستا نیز می‌باشد و به انجام کارهای فرهنگی در روستا نیز اقدام کرده که تشکیل گروه سرود و برگزاری کلاس حفظ قرآن برای نوجوانان از جمله اقدامات او در این زمینه می‌باشد.
وی همچنین با کمک بنیاد علوی و سپاه، بسته‌های معیشتی و مرغ گرم تهیه و میان نیازمندان روستای خود و روستاهای مجاور توزیع کرده اشت.
حجت الاسلام قاسمی در زمینه اشتغالزایی نیز در حد توان تلاش‌هایی داشته است و در این راستا با کمک کمیته امداد، تعدادی گوسفند خریداری و آن‌ها را در اختیار نیارمندانی که وسع مالی نداشتند قرار داده است تا از آن‌ها نگهداری و بوسیله آن‌ها ارتزاق نمایند.