مهرواره در شهرستان قروه

آقای حسینی با تشکیل گروه جهادی صاحب الزمان (عج) و کانون فرهنگی المهدی به خدمت رسانی به مردم پرداخته است؛ این مرد خوش فکر یکی از معضل و تهدیدات منطقه را به فرصتی برای درآمد زایی اهالی روستا تبدیل کرد.

به گزارش مهرواره محله همدل، سید مجتبی حسینی نسب اهل شهرستان قروه استان کردستان است که به انجام فعالیت‌های خیرخواهانه به صورت تشکیلاتی، منسجم و نظام مند اقدام کرده است.
او در این راستا گروه جهادی صاحب الزمان(عج) را تشکیل داد و با مشورت گرفتن از افراد کاردان به حل مشکلات اولویت دار مردم اقدام کرد.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل همچنین کانون فرهنگی المهدی را ایجاد نموده و بدین وسیله به صورت رسمی به انجام کارهای خیرخواهانه پرداخت.
کانون المهدی در زمینه‌های مختلفی همچون حوزه خانواده،‌ ارتباط زوجین، فرزند پروری و… برای گروه‌های هدف کارگاه‌هایی را برگزار می‌کند؛ اما در ایام کرونا فعالیت‌های این کانون شکل متفاوتی به خود گرفت و عمده فعالیت‌ها حول محور مبارزه با کرونا، حمایت از آسیب دیدگان و توزیع بسته های معیشتی میان اقشار نیازمند انجام گرفت.
افزون بر این یکی از خدمات ارزشمند این مرد دغدغه‌مند به اهالی روستا رفع مشکل آب شرب منطقه است که به دلیل دپوی غیرکارشناسی زباله‌ها در مسیر عبور آب شرب، مردم ۸ روستا نگران به مخاطره افتادن سلامتیشان بودند که در این راستا آقای حسینی تلاش کرد تا میزان زباله‌های که در این مکان رها می‌شوند را کاهش دهد.
بررسی‌های او برای انجام اینکار به این نتیجه منتهی شد که بسیاری از این زباله ها قابلیت بازیافت دارند و از این فرصت باید برای کسب درآمد اهالی روستا بهره گرفت.
او در این زمینه به اهالی روستا نحوه تفکیک زباله و فروش آن را آموزش داد و بدین وسیله این معضل را به یک فرصت برای درآمدزایی مردم تبدیل‌کرد.
آقای حسینی که مسئولیت گروه جهادی صاحب الزمان(عج) را عهده دار است ؛ از سال ۹۵ فعالیت خود را آغاز کرده اما به گفته خودش تا قبل از برگزاری مهرواره محله همدل فعالیت‌های این مجموعه از انسجام لازم برخوردار نبودند اما این برنامه موجب شد تا به اهمیت کار جمعی و اثرگذاری آن پی برده و به صورت هدف دار و نظام مند، انجام کارهای نیکوکارانه را دنبال نماید‌.