مهرواره در قاین

حجت الاسلام جواد پور حدود ۵۰ سال است که لباس مقدس طلبگی را به تن کرده و طی این سال‌ها دستگیری از نیازمندان را در رأس امور خود قرار داده و معتقد است لباس طلبگی با خدمت به مردم گره خورده است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام سید علی جواد پور متولد سال ۱۳۳۳ و امام محله شهرک آزادگان شهرستان قاین از توابع استان خراسان جنوبی و از برگزیدگان مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل است.
او که از قبل از انقلاب اسلامی به عنوان یک طلبه جهادی در جامعه حضور دارد، در سال ۱۳۷۹ با کمک عده‌ای از دوستان فرهنگی خود، مسجدی را بنا می‌کنند و حالا سال‌هاست در همان مسجد که به نام امام رضا(ع) نام گرفته مشغول به فعالیت می‌باشد.
این مسجد اکنون با تلاش‌های چندین ساله حجت الاسلام جواد پور دارای کانون فرهنگی و دو پایگاه فعال است و فعالیت‌های قرآنی و آموزش احکام نیز به صورت جدی در آن دنبال می‌شود.
حجت الاسلام جواد پور همچنین در سال ۸۹ به طرح هجرت وارد می‌شود و در کنار فعالیت در این مسجد به انجام برنامه های فرهنگی در دیگر مناطق شهر نیز می‌پردازد.
او علاوه بر این با تلاش‌های جدی و مداوم خود موفق شده تاکنون بیش از ۳۶۰ طلبه را به حوزه‌های علمیه سراسر کشور جذب نماید.
این روحانی پرتلاش در زمینه کمک به نیازمندان و رفع مشکلات معیشتی آنان نیز به شدت دغدغه‌مند است و تنها در یکسال اخیر بالغ بر ۶۰۰ بسته غذایی تهیه و میان افراد کم برخوردار توزیع نموده است و در ماه مبارک رمضان امسال نیز ۱۰۰ سبد غذایی برای نیازمندان مهیا کرده که قرار است به زودی میان آنان توزیع شود.
کمک به خانواده‌های آسیب پذیر و آماده سازی چند سری جهیزیه برای نوعروسان بی بضاعت از دیگر اقدامات نوع دوستانه او می‌باشد.
این طلبه دغدغه‌مند در سال گذشته تلاش کرد برای خدمت‌رسانی بیشتر به مردم، در کنار مسجد مؤسسه خیریه‌ای را نیز راه اندازی کند که کارهای عملیاتی این مؤسسه در حال انجام است و قرار است به زودی با هدف کمک به اشتغال و ازدواج جوانان و تأمین داروی بیماران نیازمند فعالیت خود را آغاز کند.
وی همچنین ۵ کارگاه قالی بافی در زمینه بافت تابلو فرش راه اندازی کرده است و در زمینه طب سنتی نیز فعالیت دارد.
او زندگی خود را عمدتا با نماز و روزه استیجاری تأمین می‌کند، اما همواره بخشی از منابع لازم برای پیشبرد فعالیت‌ها را از هزینه شخصی خود می‌پردازد و بخش دیگر را نیز از طریق مشارکت‌های مردمی و خیرین و بدون حمایت هیچ نهاد دولتی تأمین می‌کند.
حجت الاسلام جواد پور انسانیت را تنها دلیل خود برای خدمت رسانی به مردم عنوان می‌کند و به گفته خودش به صورت شبانه روزی تلاش می‌کند تا به نوبه خود در تحقق آنچه مدنظر مقام معظم رهبری است سهیم باشد و فرمایشات ایشان روی زمین نماند.