مهرواره در شهرستان قائن

حجت الاسلام غیابی با مشارکت مردم توانسته مشکل آبرسانی روستای حوزه فعالیت خود را از طریق تعویض لوله‌های فرسوده آب مرتفع سازد.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام حسین غیابی متولد سال ۱۳۶۲ و اهل شهرستان قائن استان خراسان جنوبی است که به عنوان یک طلبه، خود را موظف به پیگیری امور نیازمندان می‌داند.
او اکنون در روستایی فعالیت دارد که حدود ۴۰۰نفر جمعیت دارد و عمده اهالی آن به شهر مهاجرت کرده اند؛ اما این روحانی پرتلاش سعی کرده با ارتباط و جذب مشارکت مهاجرین روستا، به اهالی این روستا خدمت‌رسانی کند.
او با مشارکت مردم توانست لوله های فرسوده روستا را تعویض کند و بدین شکل مشکل چندین ساله این روستا در زمینه آبرسانی را مرتفع نمود.
انجام ایزوگام و بتن ریزی حسینیه روستا و برگزاری دوره‌های تفسیر قرآن از دیگر اقداماتی است که او در این روستا انجام داده‌ است.
حجت الاسلام غیابی به دلیل تخصص خود در رشته اخلاق، به بیان فضائل و رذائل اخلاقی می‌پردازد تا در این زمینه قدرت تشخیص و تمیز افراد را افزایش دهد و به صورت دائم پاسخگوی سؤالات اهالی روستا در زمینه احکام است.
این روحانی دغدغه‌مند در دو مسجد روستا به نام‌های مسجد جوادالائمه و مسجد صاحب الزمان(عج) فعالیت دارد و اهتمام بسیاری جهت برگزاری مجالس و مراسم در مناسبت‌های ملی و مذهبی در روستا دارد.
حجت الاسلام غیابی در زمینه ترغیب جوانان به طلبگی نیز تلاش‌های ارزشمندی داشته و موجب طلبه شدن تعدادی از جوانان روستا شده است.
او از سال ۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و در ابتدا در روستای خود به خدمت رسانی پرداخته است، روستایی که به گفته او کویری و فاقد هرنوع درخت و فضای سبزی بوده است.
این روحانی دغدغه‌مند با اهدای دو نهال به هر خانه روستا، خانواده‌ها را به کاشت آن در درب منازل خود ترغیب نمود و هزینه نگهداری از آن را نیز به صورت سالیانه به آن‌ها پرداخت کرد و با اینکار خود موجب شد این روستا تا حدی از حالت کویری خارج شود و فضای سبز نسبتا مناسبی در این روستا ایجاد شود.