مهرواره در شهرستان قاین

حجت الاسلام‌ محسنی از روحانیون جوان و خوش فکری است که اقدامات متنوع و ارزشمندی را در سطح محله تبلیغی خود انجام داده است؛ توجه به مسئله فرزندآوری و حمایت از مادران باردار، کمک به تهیه جهیزیه برای زوجین کم برخوردار و تلاش برای حمایت از کالاهای ایرانی بخشی از اقدامات او در طی یکسال اخیر می‌باشد.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام الهیار محسنی متولد سال ۱۳۶۰ و اهل شهرستان قاین استان خراسان جنوبی و امام جماعت مسجد غدیر این شهرستان می‌باشد.
او خدمت در مسجد را از توفیقات و نعمات الهی می‌داند و تنها به فعالیت در مسجد اکتفا نکرده، بلکه با شناسایی نیازمندی‌ها و توانمندی‌های محله و بر اساس آن با کمک مردم و خیرین در سال ۹۲ یک مرکز نیکوکاری زیر مجموعه این مسجد راه اندازی کرده تا بوسیله آن کلیه خدماتی که کمیته امداد به مددجویان خود ارائه می‌دهد را به افراد تحت پوشش مرکز ارائه دهد؛ با این تفاوت که تمامی منابع و اعتبارات مرکز مردمی و بدون هیچ بودجه دولتی می‌باشد و فاصله زمانی بین دریافت کمک از خیرین تا رساندن آن به دست نیازمندان را نیز کاهش داده است.
حجت الاسلام‌محسنی در سال اخیر با توجه به اهمیت رشد جمعیت و مسئله فرزند آوری، با کمک شبکه بهداشت شهرستان به ترغیب خانواده‌ها برای افزایش تعداد فرزندانشان پرداخت و از مادران در زمینه‌های مختلف همچون معاینه پزشک متخصص حمایت کرد و به برگزاری نشست‌های آموزشی با موضوع ” آنچه مادران باردار باید بدانند؟ ” اقدام کرد.


آن‌ها همچنین بسته‌های غذایی سالم متناسب با دوران بارداری که شامل اقلامی همچون خرما، عسل، گردو و… بود، مهیا کردند و میان این مادران توزیع نمودند تا با اینکار خود از آنان و مسئله فرزندآوری حمایت کرده‌ باشند.
شناسایی زوجین، برقراری ارتباط با آن‌ها، برگزاری مشاوره‌های قبل ازدواج برای جوانان، تشویق زوجین به خرید کالاهای ایرانی در خرید جهیزیه، نحوه برقراری ارتباط با خانواده و خویشان همسر و سپس تهیه جهیزیه برای زوجین کم برخوردار و تشویق آن‌ها به فرزندآوری از سلسله اقداماتی است که توسط این مرکز انجام می‌شود.
حجت الاسلام محسنی اعتماد مردم و خیرین را بزرگترین سرمایه خود می‌داند و شفافیت مالی را مهمترین دلیل برای جلب این اعتماد عنوان می‌کند و می‌گوید: ما در پایان هر ماه اطلاعاتی از جمله میزان درآمدها و خدمات ارائه شده توسط مرکز را به تابلو اعلانات مسجد نصب می‌کنیم و به خیرین درخصوص نحوه هزینه کرد اعتبارات گزارش می‌دهیم و حتی در برخی از موارد کارها را با کمک خود خیرین پیش می‌بریم و چون در روند کار قرار می‌گیرند، این اعتماد قوی‌تر می‌شود.
آن‌ها همچنین در نیمه شعبان اخیر با کمک خیرین توانستند ۳۰۰ سبد معیشتی آماده و میان نیازمندان توزیع نمایند و علاوه بر اینکار تعدادی پرچم با عنوان یا صاحب الزمان (عج) نیز فراهم کردند و با کسب اجازه از خانواده‌ها بر سر در خانه‌های همسایگان مسجد نصب نمودند که به گفته این روحانی فعال، این اقدام موجب جذب تعدادی از افراد به مسجد و اعلام آمادگی آنان برای کمک به فعالیت‌های مسجد شد.


آن‌ها اکنون بنا دارند تا در ماه مبارک رمضان حدود ۴ هزار پرس غذای گرم طبخ و میان مؤمنین و محرومین توزیع کنند و در روز میلاد کریم اهل بیت(س) نیز تصمیم دارند تعدادی بسته‌های غذایی درب منازل خانواده های کم برخوردار تحویل دهند.


حجت الاسلام محسنی و اعضای پای کار این مسجد، نسبت به بحث‌های علمی نیز دغدغه نشان دادند و در این راستا چند گروه‌ علمی تشکیل داده‌اند و به کمک آن‌ها برای پایه‌های مختلف تحصیلی، کلاس‌های جبرانی برگزار می‌کنند تا از افت تحصیلی دانش آموزان بویژه در ایام تعطیلی مدارس جلوگیری کنند.
آن‌ها با توجه به اهمیت تربیت و پرورش دانش آموزان اکنون سعی دارند در زمینه تربیتی و پرورشی آن‌ها نیز اقداماتی را انجام دهند.