مهرواره در شهرستان قاین

نگاه به رفتار برخی از افراد انسانیت را برایمان بهتر تداعی می‌کند؛ کسانی که با مسئولیت پذیری و عزمی راسخ در جایگاه خدمت رسانی به هم‌نوعان به شایستگی تلاش می‌کنند.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام حمید ذوالفقاریان متولد سال ۱۳۶۳ و اهل شهرستان قاین از توابع استان خراسان جنوبی و امام جماعت مسجد حضرت فاطمه زهرا(س) روستای هاشمیه و از برگزیدگان مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل است.
او حدود ۶ سال است که انجام فعالیت ‌های تبلیغی خود را آغاز کرده و قریب به ۳ سال است که در این روستا مشغول به خدمت‌رسانی است.
این روحانی تلاشگر اقدامات متنوعی را در این منطقه انجام داده و توزیع سبد کالا میان مستمندان یکی از فعالیت‌های دائمی او می‌باشد که به صورت ماهانه انجام می‌گیرد.


حجت الاسلام ذوالفقاریان همچنین در زمینه کمک به تأمین جهیزیه برای نوعروسان بی‌بضاعت نیز فعالیت دارد و تنها در یکسال اخیر ۷ مورد و به طور کلی ۲۱ مورد کمک جهیزیه برای زوجین کم برخوردار این روستا مهیا کرده است.


کمک به ایجاد سرپناه برای دو خانواده نیازمند و توزیع پک لوازم التحریر میان نیازمندان از دیگر اقدامات او در طی یکسال اخیر می‌باشد.
این روحانی دلسوز افزون بر این یاری‌گر بیماران برای تأمین هزینه درمانی نیز می‌باشد و در طی یکسال اخیر دستگیر ۷ بیمار برای تأمین هزینه‌های درمان بوده و با رایزنی با بیمارستانی در مشهد امور درمانی آن‌ها را با کمترین هزینه پیش می‌برد.
او برای جذب منابع از خیرین و مردم و جلب اعتماد آنان نحوه هزینه کرد مبالغ را به طور دقیق و با مستنداتی همچون عکس و فیلم به خیرین ارائه می‌دهد و همین مسئله باعث شده تا خیرین همواره پای کارهای خیرخواهانه او باشند.
اطعام مهدوی و طبخ و توزیع غذای گرم در ایام محرم از دیگر اقدامات حجت الاسلام ذوالفقاریان می‌باشد.
او برای ماه مبارک رمضان نیز در تدارک سفره افطاری ساده از روز میلاد امام حسن مجتبی(ع) تا پایان ماه مبارک رمضان است و توزیع سبدهای غذایی میان مستضعفان نیز از دیگر برنامه های او برای این ایام می‌باشد.
این روحانی دغدغه‌مند در زمینه اشتغالزایی نیز با همکاری کمیته امداد توانسته وام‌هایی را برای گسترش مشاغل گوناگون اعم از دامداری، قالی بافی، خیاطی و مشاغل زود بازده دریافت نماید.
حجت الاسلام ذوالفقاریان در بخش پایانی سخنان خود ضمن قدردانی از عوامل برگزار کننده مهرواره محله همدل، این پویش را از جمله برنامه‌های تاثیرگذار و مناسب خواند و گفت: مهرواره محله همدل موتور محرکی است که افراد را به سمت و سوی کمک به هم‌نوع سوق می‌دهد.
او البته خواستار حمایت بیشتر مسئولین از چنین اقداماتی بود و در این خصوص اظهار داشت: منظور حمایت مالی نیست؛ بلکه از افرادی که دغدغه کار مردم و حل مشکلات آن‌ها را دارند، حمایت معنوی شود و اگر ارگان‌های مختلف همکاری بهتری با این افراد داشته باشند، کارهای بیشتری انجام می‌گیرد و پیگیری‌ها سریع‌تر به نتیجه منتهی می‌شود.