به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، مهربانی و همدلی اینبار از روستای فش از توابع شهرستان کنگاور واقع در استان کرمانشاه، بروز و ظهور پیدا کرد و پلی بر فراز مشکلات بنا کرده است، پلی به نام حاج قاسم.

حجت الاسلام جاهد مرآتی فشی، روحانی روستای فش مشکلات مردم روستای خود را روایت می کند و از پلی می گوید که سال ها محل  عبور و مرور اهالی بوده است اما با گذر زمان و فرسوده شدن آن خودش وبال گردن اهالی شده است.

حجت الاسلام مرآتی فشی در این رابطه می گوید: پل قدیمی روستا دیگر کشش آب رودخانه را نداشت به همین خاطر در فصل بارش، آب به مسیر رفت و آمد و زمین های کشاورزی وارد می شد و مردم را به دردسر می انداخت برای همین باید فکری به حال پل می کردیم.

روحانی روستای فش ادامه داد: باید فکری به حال مشکل پل و ساخت پل جدید می کردیم به همین خاطر مسأله را با مردم مطرح کردیم و مردم با توجه به اعتمادی که به روحانیت داشتند در فراخوان اولیه بیش از ۱۰۰ میلیون تومان به حساب شخصی بنده واریز کردند.

هزینه های ساخت و ساز طی این سال ها فوق العاده صعودی شده و طبیعی است که با این پول ها نشود پل ساخت بنابراین حاج آقای مرآتی باید باز به سراغ مردم برود.

او در این خصوص می گوید سعی کردم با نامه نگاری ها و درخواست هایی که از اداره راه و شهرسازی شهرستان کنگاور داشتم بتوانم از آنها کمک هایی برای ساخت پل دریافت کنم که در نهایت این اداره تجهیزاتی مانند بیل مکانیکی و کمرشکن و دیگر تجهیزات را در اختیار ما گذاشت اما این کافی نبود.

حجت الاسلام مرآتی فشی ادامه می دهد: هرچقدر کار جلو می رفت نیاز ما به کمک خیرین بیشتر احساس می شد به همین خاطر بار دیگر به سراغ مردم و خیرین رفتیم و توانستیم با مبلغی قریب به ۳۵۰ میلیون تومان پل را تکمیل کنیم و نام آن را حاج قاسم گذاشتیم.

روحانی روستای فش با ساخت پل کار خود را تمام شده نمی بیند و به کار و تلاش برای برداشتن موانع موجود بر سر راه جوانان این خطه زر خیز ادامه می دهد و در آخرین کار، اقدام به لایروبی رودخانه روستا کرده است؛ البته دغدغه اشتغالزایی، او را بر آن داشته است تا نسبت به ایجاد گلخانه با همکاری برادرش بپردازد که برای این کار، منتظر تأمین مالی برای تکمیل این طرح است.