مهرواره در شهرستان نوشهر

حجت الاسلام کرمی خدمت‌رسانی را در اولویت امور خود قرار داده و خودش را وقف مردم کرده است تبدیل مسجد به محلی برای گره گشایی از مشکلات مردم و ارائه خدمات معیشتی، پزشکی وحمایت از ایتام تنها بخشی از فعالیت‌های خیرخواهانه او می‌باشد.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام داود الله کرمی در سال ۱۳۷۵ در کرمانشاه متولد شد و اکنون حدود دو سال است که در یکی از روستاهای شهرستان نوشهر استان مازندران فعالیت دارد.


او سعی کرده کارکرد مسجد را گسترده‌تر کند و به مسائل غیرعبادی نیز تعمیم دهد و در این راستا اقدامات مختلفی را انجام داده است.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، طرح میز خدمت را راه اندازی کرده و با همکاری تعدادی از وکلا، روان‌شناسان و پزشکان خدماتی از جمله ویزیت رایگان را در داخل مسجد ارائه می‌دهند و بعد از ویزیت افراد، روند درمان آن‌ها را نیز پیگیری می‌کند.
توزیع بسته‌های معیشتی و راه اندازی صندوق قرض الحسنه برای حمایت از آسیب دیدگان و کسانی که مشاغل خود را در ایام کرونا از دست داده بودند از دیگر اقدامات او می‌باشد.
این روحانی پرتلاش همچنین فرزندان ایتام را تحت پوشش قرار داده و مبالغی را ماهیانه برای آن‌ها واریز می‌کند.
او علاوه بر این در اقدامی ارزشمند حساب دفتری نیازمندان را تسویه کرد و با قرار دادن تابلو ” مهر حسینی ” در داخل مغازه های محله به جمع آوری مبالغی برای کمک به نیازمندان اقدام کرد.
وی در این اقدام خود، مغازه‌داران را رابطی برای توضیح این طرح قرار داد تا از افرادی که برای خرید به آن‌ها مراجعه می‌کنند سهمی را جهت کمک به فقرای محله جمع آوری کنند.
در این طرح تنها در یک مغازه حدود ۸ میلیون تومان جمع آوری شد که این پول اکنون برای کمک به نیازمندان در گردش می‌باشد.
یکی از دغدغه های مهم حجت الاسلام کرمی بیکاری و وجود قلیان سراها در محله است که ناخودآگاه افراد بیکار و جوانان را به این مکان سوق می‌دهد.
او برای ایجاد سرگرمی و رفع بیکاری افراد، درخواست خرید سهمیه لیگ برتری فوتبال استان را به دلیل استعداد بالای بچه های این منطقه در فوتبال ارائه کرد تا علاوه بر پر شدن اوقات فراغت آن‌ها، منبعی برای درآمدشان باشد که به دلیل عدم همکاری مسئولین منطقه این طرح او عملی نشد.
حجت الاسلام کرمی سعی دارد هر اقدامی که از او ساخته است برای مردمان این منطقه انجام دهد و در زمان اوج گیری کرونا نیز با کمک بانوانی که توانایی خیاطی داشتند اقدام به تولید ۲ هزار و ۵۰۰ عدد ماسک قابل شست و شو کرد و آن را میان اهالی محله توزیع نمود تا در این شرایط بحرانی مردم را همراهی کرده باشد.
تدفین و تجهیز اموات کرونایی در ابتدای شیوع این بیماری که همه افراد از آن رعب داشتند از دیگر اقدامات ارزشمند این روحانی فعال است که در کارنامه فعالیت‌هایش ثبت شده است.