مهرواره در شهرستان نیک شهر

ساخت مدرسه در مناطق محروم، امکان تحصیل برای اقشار آسیب پذیر را فراهم می‌کند و می‌تواند منجر به پرورش نیروهای انسانی کار آمد شود.
متاسفانه هنوز هم مناطقی در کشور وجود دارند که کودکان آن به دلیل کمبود امکانات آموزشی از تحصیل باز می‌مانند، اما در این میان و بویژه در سال‌ها‌ی اخیر وجود آدم‌هایی دغدغه‌مند موجب رفع این کمبودها و فراهم شدن شرایط لازم برای تحصیل دانش آموزان در برخی از مناطق محروم شده است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حسین اصغر روکی متولد سال ۱۳۵۷ و اهل شهرستان نیک شهر استان سیستان و بلوچستان و کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی است که در طی یکسال اخیر و بعد از اتمام نخستین دوره مهرواره محله همدل به تکمیل طرح و برنامه‌های خود در راستای محرومیت زدایی و کمک به نیازمندان پرداخته است.
او در حین اجرای این پویش مشغول به ساخت یک مدرسه ۶ کلاسه در یکی از مناطق محروم بود که امسال با تلاش‌های مجدانه او این مدرسه با هزینه‌ای بالغ بر یک میلیارد و نیم، با زیر بنای ۴۱۰ متر مربع تکمیل و به بهره برداری رسیده است.
این منتخب مهرواره محله همدل همچنین تجهیزات لازم از جمله میز، نیمکت و … را با پیگیری از آموزش و پرورش شهرستان بزای این مدرسه فراهم نموده که ارزش این اقلام نیز جمعا بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان است.
اکنون طبق گفته آقای روکی با تکمیل مدرسه فضیلت، برای ۱۲۰ نفر از دانش آموزان روستای سوچنکان امکان تحصیل و بهره گیری از خدمات آموزشی فراهم شده است که در کنار این خدمات، کمک رسانی‌هایی نیز در زمینه‌های مختلف به آن‌ها انجام می‌شود که خرید مانتو و شلوار برای ۶۰ نفر از دانش آموزان دختر و تهیه و توزیع ۱۰۰بسته لوازم التحریر و کیف از جمله اقدامات آن‌ها می‌باشد.
تأمین انشعابات مدرسه از جمله آب و برق نیز با تلاش و پیگیری های این مرد دغدغه‌مند انجام گرفته و اکنون در حال آسفالت و بتن ریزی محوطه این مدرسه می‌باشد.


آقای روکی علاوه بر این در ماه مبارک رمضان اقدام به تهیه بسته‌های حمایتی کرد و آن را میان خانواده‌های دانش آموزان بی‌بضاعت توزیع نمود.


او اقداماتی را برای اهالی روستای هیتان نیز انجام داده که مهمترین آن ساخت سقف برای مخزن آب این روستا است که با کمک خیرین توانست سقف باز این مخزن را به صورت کامل بپوشاند تا آبی کاملا سالم و بهداشتی در دسترس مردم این روستا قرار گیرد.
ساخت دو مسجد بین راهی به نام مسجد امام رضا(ع) و مسجد حضرت ابوالفضل(ع) از دیگر خدمات او می‌باشد که با کمک خیرین موفق به انجام آن شده است.
او در زمان اوج گیری کرونا نیز به عنوان نماینده ستاد اجرایی فرمان امام، مسئولیت توزیع ماسک و اقلام بهداشتی میان مردم را عهده‌دار بود و در این مدت نیز بدین شکل به خدمت رسانی به مردم می‌پرداخت.


توزیع نان در محله های محروم، حمایت از دختران بی سرپرست و احداث یک خانه عالم و خانه قرآن در شهرستان نیک شهر از دیگر اقداماتی است که با تلاش‌های او انجام‌گرفته است.
این مرد پرتلاش حدود ۱۰ سال است که به دلیل محرومیتی که در شهرستان نیک شهر وجود دارد، به انجام کارهای خیر می‌پردازد و در طی این سال‌ها از هیچ تلاشی در راستای محرومیت زدایی و در جهت کمک به مستضعفان فروگذار نکرده است.