موسسه خیریه حضرت زینب (س)

مؤسسه حضرت زینب(س) تمام همت خود را برای حمایت مالی از بیماران نیازمند به کار گرفته است و تاکنون صرفاً با جمع آوری کمک‌های مردمی توانسته اند ۱۳۰ بیمار را تحت پوشش خود قرار دهند.

به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل؛ فروزان صفاری زاده متولد سال ١٣٥٩ است که در سال ۹۸ با هدف تأمین کمک هزینه دارو و درمان بیماران سرطانی، بیماران خاص و بیماران صعب العلاج اقدام به تأسيس مؤسسه خیریه دارو و درمان حضرت زینب سلام الله علیها در شهرستان الشتر استان لرستان کرد.

وی اکنون با امضای تفاهم نامه ای میان خود و جمعی از پزشکان مبنی بر ویزیت، تزریقات و ام آر آی رایگان قصد دارد زندگی را بر بیماران نیازمند راحت تر و آن ها را به آینده امیدوارتر کند.

او همچنین تصمیم دارد در آینده ای نزدیک و با کمک خیّرین، بیمارستانی مختص بیماران سرطانی تأسیس کند.

صفاری زاده در توضیح فعالیت های مؤسسه حضرت زینب(س) می‌گوید: مؤسسه ما اگرچه درحیطه دارو و درمان فعالیت می‌کند اما در برخی از مواقع حمایت های دیگری از بیماران نیازمند خود، همچون کمک هزینه جهیزیه و کمک های معیشتی نیز انجام داده و در واقع با کمک خیّرین، نیازهای بیماران را در حد توان پوشش می‌دهد.

وی در این راستا افزود: خیّرین زیادی به ما مراجعه می کنند و گوشت های نذری و بسته های معیشتی خود را تحویل ما می‌دهند تا بین بیماران و نیازمندان توزیع نماييم.

مدیر مؤسسه حضرت زینب(س) شروع فعالیت خود را از زمان شیوع کرونا اعلام کرد و گفت: در اوایل کرونا آمار مرگ و میر شهرستان ما به شدت افزایش یافت که در همان زمان خیّرین پای کار آمدند و ۴ کپسول اکسیژن ویژه بیماران کرونایی خریداری کردیم.

وی ایجاد اعتماد نسبت به مؤسسه را از مهمترین اهداف خود دانست و اظهار داشت: بنا داریم که مردم را به مؤسسه جذب کنیم و در این راستا عملکردهای مؤسسه را برای اعتمادسازی بيشتر جزء به جزء در گروه ها و کانال ها منتشر و اطلاع رسانی می‌کنیم.

پویش اهدای وسایل دست دوم به بیماران نیازمند

فروزان صفاری زاده در بخش دیگری از سخنان خود از راه اندازی طرحی به نام پویش جمع آوری وسایل دسته دوم خبر داد و عنوان کرد: در این طرح وسایل دسته دوم را از بین مردم جمع آوری کرده و با پول حاصل از فروش آن ها برای بیماران، اقلام و تجهیزات پزشکی خریداری می کنیم.

او همچنین اضافه کرد: پویش دیگری جهت جمع آوری درب بطری نوشابه داریم که پس از جمع آوری، برای خیریه ای در قم ارسال می‌شود و در عوض هر ۱۲هزار درب، یک ویلچر به ما اهدا می‌کنند.

این خیّر به مراجعه برخی از افراد نیازمند از سایر استان ها به این مؤسسه اشاره کرد و بیان داشت: سعی داریم دست رد به سینه کسی نزنیم و به هرکسی که با امیدی به این مؤسسه مراجعه می‌کند در حد توان کمک نماييم.

فروزان صفاری زاده دیگر اقدامات این مؤسسه را برشمرد و گفت: امسال با جمع آوری کفاره ها، حساب دفتری و بدهی افراد نیازمند به نانوایی ها را از محل همین کفاره ها تسویه کردیم.

انتظاری از نهادها و ارگان‌ها نداریم

وی لذت انجام کار خیر را وصف ناشدنی خواند و ابراز داشت: لذت زمانی که بیماری با کمک این مؤسسه بهبودی خود را به دست می آورد قابل توصیف نیست و وقتی علی رغم کمک و تلاش های‌مان بیماری از دست می‌رود برایمان بسیار غمگین و ناراحت کننده است.

مدیر مؤسسه حضرت زینب(س) با بیان اینکه مؤسسه ما مردم نهاد است، خاطرنشان کرد: رویه ما این است که از مردم می‌گیریم و به مردم می‌دهیم و انتظاری از ارگان خاصی نداریم اما اگر ارگانی بتواند ما را جهت خریداری تجهیزات پزشکی بیشتر برای بیماران این شهرستان یاری نمايد، استقبال خواهیم کرد.

گفتنی است، اعضای این مؤسسه در قبال زحمات‌شان و خدمت به مردم حق الزحمه ای دریافت نمی‌کنند و تاکنون ۱۳۰ بیمار از طریق این مؤسسه حمایت شده اند.