مهرواره در میانه

بچه‌های هیئت ثارالله میانه تصمیم گرفتند علاوه بر انجام کارهای مذهبی و فرهنگی، ماهانه مبالغی را روی هم بگذارند و آن را صرف کمک به نیازمندان کنند؛ آن‌ها علاوه بر اینکار به شناسایی و جذب خیر نیز پرداختند و توانستند با این کارهای خود، خدمات متنوعی را به مستضعفان شهرستان و روستاهای دورافتاده ارائه دهند.

به گزارش خبرنگار مهرواره محله همدل
، مهدی پیرمرادی متولد سال ۱۳۶۷ و اهل شهرستان میانه از توابع استان آذربایجان شرقی است که به همراه جمعی از دوستان خود و در یکی از حسینیه‌های شهرستان، هیئتی با نام ثارالله را راه اندازی کرده‌اند.
آن‌ها پس از تشکیل این هیئت، علاوه بر برگزاری مراسم در مناسبت‌های مختلف، با کمک یکدیگر سعی در شناسایی خیرین کردند تا بتوانند از مشکلات مردم تاحد توان دستگیری نمایند.
این اقدام آن‌ها موجب شد تا بتوانند در زمینه اشتغال، تهیه جهیزیه و تأمین دارو برای بیماران خاص ورود کنند و بسیاری از مشکلات افراد بی بضاعت را برطرف نمایند‌.
آن‌ها حدود ده سال است که در این زمینه‌ها کار می‌کنند، اما در ۵ سال اخیر به صورت جدی‌تر به این کار پرداخته‌اند و خدمات‌دهی آنان به نیازمندان سطح شهر خلاصه نمی‌شود و حتی در مواردی به روستاهای دورافتاده شهرستان نیز کمک‌رسانی می‌کنند.
آقای پیرمرادی می‌گوید: میانه دارای حدود ۴۰۰ روستا است و از جمله شهرستان‌هایی است که در زمینه اشتغال با مشکلات بسیاری روبه روست و به همین دلیل افراد نیازمند بسیاری دارد که گاهی برخی از همشهریان حتی توان خرید نان را هم ندارند، به همین دلیل یکی از دغدغه‌های مهم ما رفع مشکلات مردم و دستگیری از آنان است.
اعضای هیئت ثارالله با شناسایی خانواده‌های نیازمند سعی کرده‌اند خدماتی را در قالب بسته‌های معیشتی و کمک‌های نقدی به صورت ماهانه به مستمندان ارائه دهند.
یکی از اقدامات جالب آن‌ها در تأمین منابع لازم جهت انجام کارهای نیکوکارانه این است که ماهانه هریک از اعضا مبالغی را روی هم می‌گذارند و بخشی از خدمات را بوسیله همین مبالغ و بدون دخالت خیرین انجام می‌دهند.
از دیگر اقدامات بچه‌های دغدغه‌مند این هیئت، فراهم کردن وسایل سرمایشی در فصل بهار و تابستان و تهیه لوازم گرمایشی همچون پتو و بخاری در فصل زمستان برای نیازمندان است.
آقای پیرمرادی در راستای علت انجام چنین کارهایی می‌گوید: ما نسبت به همشهریان نیازمند خود دِین داریم و وقتی هشت سال دفاع مقدس را مرور می‌کنیم متوجه می‌شویم خیلی از رزمندگان که حتی سن و سال کمتری نسبت به ما داشتند، برای حفظ این کشور خالصانه جان خود را فدا کردند به همین دلیل وظیفه خود می‌دانیم با کمک به هم‌نوعان ذره‌ای از ایثار و زحمات آنان را جبران کنیم.