مهرواره در شهرستان مشکین شهر

حدود ۱۵ سال است که انجام کارهای نیکوکارانه و دستگیری از نیازمندان به بخشی از زندگی خانم رحیم پور تبدیل شده؛ او برای یاری محرومان از هیچ تلاشی دریغ نکرده است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
ثریا رحیم پور متولد سال ۱۳۴۹ و اهل شهرستان مشکین شهر استان اردبیل و همسر جانباز شهید حاج اکبر موسوی است که در محله ایثارگران این شهرستان به راه اندازی هیئت قرآنی نرجس خاتون(س) در منزل شخصی خود اقدام کرده است.


این بانوی دغدغه‌مند پس از مراجعه یک خانم بی‌سرپرست به او و بیان اینکه دخترش به دلیل عدم توانایی مالی خانواده در تهیه جهیزبه خودکشی کرده است؛ تصمیم بر فراهم کردن جهیزیه برای دختران بی بضاعت و دستگیری از نیازمندان می‌گیرد و از همان زمان در کنار فعالیت‌های قرآنی به انجام کارهای نوع دوستانه می‌پردازد و همسرش نیز بزرگترین مشوق او در این مسیر می‌شود.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، تاکنون با کمک خیرین توانسته ۲۵سری جهیزیه برای دختران کم برخوردار مهیا کند و علاوه بر این به بازسازی ۴ منزل مسکونی نیازمندان نیز پرداخته است.


وی افزون بر این اقدامات، تعدادی حمام و سرویس بهداشتی نیز برای خانه‌های نیازمندان ایجاد کرده و اکنون به بازسازی یک خانه ایتام که بر اثر آتش سوزی تخریب شده بود، اقدام کرده است.
اقدامات این بانوی تلاشگر به همین موارد خلاصه نمی‌شود؛ بلکه اعطای ۱۰میلیون تومان کارت نان به مستمندان از دیگر فعالیت‌هایی است که با همت او انجام گرفته است.
خانم رحیم پور همچنین با تشویق دوستان، اقوام و آشنایان به حمایت از ایتام توانسته برای ۳۰ یتیم حامی بیابد و ماهیانه مبالغی نقدی به حساب آن‌ها واریز می‌شود.
یکی از اقدامات ویژه و خدا پسندانه این بانوی پرتلاش این است که با پول حاصل از فروش طلاهای خود، اقدام به خرید یک دستگاه خودرو پراید برای خانواده‌ای نیازمند کرد تا سرپرست این خانواده بوسیله آن بتواند درآمد کسب کند و نان خانواده خود را تأمین نماید.


این بانوی فعال در سال حدود ۸ مرحله بسته‌های غذایی تهیه و میان نیازمندان توزیع می‌کند که ارزش ریالی مجموع این بسته‌ها در مرحله حدود ۳۰۰میلیون ریال است و علاوه بر این ماهیانه دو گوسفند نیز قربانی و میان خانواده‌های بی بضاعت توزیع می‌کند.

پخت غذا در شب عید و توزیع آن‌ میان نوعروسانی که مادر ندارند، اهدای بخاری به معلولین نیازمند، پخت غذای گرم و توزیع آن در مناطق حاشیه نشین، پرداخت هزینه عمل چشم یک بانوی بی سرپرست و برگزاری کلاس‌های آموزش خیاطی جهت اشتغالزایی برای بانوان از دیگر اقدامات خانم رحیم پور می‌باشد.
او حدود ۱۵ سال است که به انجام کارهای خیرخواهانه اقدام کرده و منابع فعالیت‌های خود را نیز صرفا از طریق مشارکت‌های مردمی و کمک های خیرین به دست می‌آورد.