مهرواره در شهرستان تبریز

حجت الاسلام طالبی با همدلی و همراهی اهالی محله شهرک امام تبریز توانسته اتفاقات ارزشمندی را در این منطقه رقم زند که تهیه ۱۵۰ تبلت برای دانش آموزان کم برخوردار و اهتمام نسبت به تأمین هزینه دارو و درمان نیازمندان از جمله فعالیت‌های آنان می‌باشد.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام علی طالبی متولد سال ۱۳۵۹ و اهل شهرستان تبریز از توابع استان آذربایجان شرقی است که حدود ۵ سال است به عنوان امام محله در مسجد حضرت محمد(ص) شهرک امام این شهرستان مشغول به فعالیت است.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل در خصوص این مسجد عنوان کرد: مسجد حضرت محمد(ص) علی رغم اینکه زمینی یک هزار و ۶۰۰ متری را به خود اختصاص می‌داد فضای درونی مسجد بسیار کوچک و حدود ۵۰ متر بود که به همین دلیل امکان استفاده بانوان از آن وجود نداشت.
وی افزود: یکی از اقداماتی که با کمک هیئت امنا در این راستا انجام گرفت، توسعه و گسترش فضای درونی مسجد است تا امکان استفاده بانوان از آن فراهم شود‌.
حجت الاسلام طالبی با شروع فعالیت خود به عنوان روحانی همواره نسبت به انجام کارهای انسان دوستانه نیز دغدغه‌مند بوده است اما در ایام شیوع کرونا فعالیت او در این زمینه گسترش می‌یابد و با تشکیل مجموعه “پیمان جوانمردان” در این محله و با کمک اهالی و اعضای فعال مسجد به صورت رسمی و جدی‌تر به فعالیت می‌پردازد.


این روحانی پرتلاش به اتفاق اعضای مجموعه اقدام به توزیع بسته های معیشتی و تهیه جهیزیه برای نیازمندان می‌کنند و آزادسازی زندانیان نیز از دیگر اقدامات آن‌‌ها می‌باشد.


وی همچنین به تعمیر و ساخت و ساز منازل نیازمندان پرداخته و هزینه رهن و اجاره بهای منازل افراد کم برخوردار را نیز با کمک اعضای مجموعه و خیرین پرداخته است.
با تلاش‌های او و دیگر اعضای فعال، در سال گذشته حدود ۷ میلیارد تومان و در ۶ ماهه نخست سال جاری حدود ۴میلیارد تومان گردش مالی این مسجد برای انجام فعالیت‌های خیرخواهانه بوده است.
او منابع فعالیت‌های خود را صرفا از طریق مردم و خیرین به دست می آورد و معتقد است که وقتی مردم پای کار بیایند مشکلات به راحتی حل خواهند شد.
مجموعه پیمان جوانمردان و در رأس آن‌ها حجت الاسلام طالبی در فضای مجازی نیز فعالیت گسترده‌ای دارند و توانستند با اقدامات خود اعتماد مردم این شهرستان را نیز به خوبی جلب کنند.
این مجموعه با کمک‌های مردمی و مشارکت خیرین در سال گذشته حدود ۱۵۰ عدد تبلت تهیه و میان دانش آموزان بی‌بضاعت توزیع کرد.
آن‌ها افزون بر این در زمینه تهیه کپسول اکسیژن برای بیماران کرونایی و تأمین دارو برای بیماران نیازمند نیز فعالیت گسترده‌ای دارند و در زمینه دندانپزشکی نیز با رایزنی با تعدادی از پزشکان و یاری خیرین توانستند هزینه ارائه خدمات دندانپزشکی به نیازمندان را پرداخت نمایند.
حجت الاسلام طالبی و هیئت امنای این مسجد همواره سعی در رسیدگی به مشکلات تمامی افرادی را داشتند که برای رفع مشکلات خود به این مسجد مراجعه می‌کردند.


راه اندازی آشپزخانه و پخت حدود ۸ تا ۱۰ هزار غذای گرم و توزیع آن در مناطق محروم از دیگر فعالیت‌های این مجموعه می‌باشد.
آن‌ها همچنین در ایام فاطمیه نمایشگاه بزرگ “یاس پهلو شکسته” را برپا می‌کنند که این نمایشگاه هرساله بالغ بر ۳۰هزار بازدید کننده دارد.
ایجاد هیئت مذهبی، برگزاری مراسمات ملی و مذهبی و برگزاری کلاس‌های قرآنی از دیگر فعالیت‌های آنان در این مسجد می‌باشد.