مهرواره در شاندیز

مسئله اشتغال یکی از دغدغه‌های مهم رهبری است که ایشان در چند سال اخیر نیز بارها بدان اشاره نموده‌اند؛ حجت الاسلام خادمی زاده به این ندای مهم رهبری لبیک گفته و در جهت اشتغالزایی برای اهالی روستای حوزه فعالیت خود، تلاش‌های ارزشمندی داشته و موفق شده برای ۸۰ نفر از جوانان روستا اشتغال ایجاد نماید.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام محمود خادمی زاده متولد سال ۱۳۵۸ و اهل استان خراسان جنوبی است که از سال ۱۳۸۲ به عنوان روحانی مستقر در مناطق مختلف فعالیت دارد و اکنون در روستای ابرده استان خراسان رضوی مستقر و مشغول به فعالیت است.
روستایی که دارای ۵ هزار نفر جمعیت است و او در مسجد حضرت ابوالفضل(س) و مسجد امام حسن مجتبی(ع) این روستا فعالیت دارد.
این روحانی تلاشگر که یکی از منتخبین نخستین مرحله مهرواره محله همدل است، در زمینه اشتغال جوانان این روستا گام‌های ارزشمندی برداشته که یکی از مهمترین اقدامات او در این حوزه، راه اندازی یک بازارچه محلی است که موجب کسب درآمد اهالی این روستا و فروش محصولات آن‌ها اعم از محصولات لبنی، صنایع دستی، گیاهان دارویی و … شده است.
به گفته این طلبه فعال روستا ابرده روستایی ییلاقی، تفریحی و توریست پذیر است و دارای تعداد قابل توجهی رستوران است و از جمله مناطقی است که سالانه گردشگران خارجی و داخلی بسیاری از آن بازدید می‌کنند و وجود چنین بازارچه‌ای با توجه به رفت و آمد مداوم گردشگران، فرصت خوبی را برای فروش محصولات اهالی این منطقه ایجاد کرده است.
حجت الاسلام خادمی زاده همچنین با کمک یکی از اعضای فعال هیئت امنای مسجد که در بخش عمرانی فردی ماهر و خبره است به تأسیس یک شرکت اقدام کرده‌اند و در این شرکت کارهای پیمانکاری در زمینه ساخت ویلا انجام می‌دهند و برای انجام این پروژه‌ها از جوانان بیکار منطقه در کارهای مختلفی همچون برق کاری، بنایی، نقاشی و سنگ کاری استفاده می‌کنند که حدود ۲۰ نفر از جوانان روستا زیرمجموعه این شرکت فعالیت می‌کنند و دستمزد دریافت می‌کنند‌.
او علاوه بر این به تقویت هنر مبل سازی که یکی از هنرهای اصیل این منطقه است کمک نموده و موجب شده تا تعدادی از جوانان نیز به اینکار وارد شوند و برخی حتی اکنون کارگاه مستقل برای خود ایجاد کرده‌اند.
تقویت پرورش گل و گیاه در این منطقه خوش آب و هوا و فروش آن‌ها در بازارچه محلی، پرورش ماهی و پرورش مرغ محلی از دیگر اقدامات او در زمینه اشتغالزایی در این منطقه بوده است.
مجموع اقدامات انجام گرفته حجت الاسلام خادمی زاده موجب شده تاکنون برای حدود ۸۰ نفر از جوانان این منطقه اشتغال ایجاد شود.
او افزون بر این به تغییر کاربری حمام قدیمی روستا نیز اقدام کرده و یکی از طبقات آن را به سالن ورزشی و یک طبقه را به زینبیه تبدیل کرده تا جلسات ختم قرآن و فعالیت‌های آموزشی بانوان همچون کلاس‌های خیاطی و…در آنجا برگزار شود.
راه اندازی سامانه پیامکی و برگزاری مسابقات پیامکی، برگزاری کارگاه‌های مشاوره، توزیع گوشت قربانی و بسته‌های معیشتی، مشارکت با مرکز نیکوکاری روستا جهت طبخ غذا در ماه مبارک رمضان و توزیع میان اهالی روستا از دیگر فعالیت‌های او در این روستا می‌باشد.
این منتخب نخستین مرحله مهرواره محله همدل همچنین طرح یاوران حضرت مهدی(عج) را در این روستا اجرایی کرده است؛ طرحی ابتکاری که در آن ۳۱۳ نفر با پرداخت مبلغی به عضویت آن در می‌آیند و علاوه بر خدماتی که اعضای این طرح دریافت می‌کنند، مبلغ جمع آوری شده از آن‌ها صرف خرید مغازه برای مسجد می‌شود تا با سود حاصل از آن مخارج و منابع لازم جهت انجام فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی مسجد تأمین شود.