مهرواره در قزوین

حاج آقا سیاهکالی با اقدامات شایسته خود، جوانان محله جانبازان قزوین را شیفته مسجد کرده و آنان را به سمت این مکان مقدس کشانده و در همین راستا برنامه‌های تربیتی مختلفی را برای آن‌ها تدارک دیده است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام مهدی سیاهکالی مرادی متولد سال ۱۳۷۵ و امام مسجد حضرت ابوالفضل(ع) محله جانبازان شهرستان قزوین است که حدود سه سال است که به عنوان امام محله در این منطقه فعالیت دارد.
او با کمک اهالی محله برای برقراری امنیت و کاهش آسیب‌های اجتماعی در پارک مجاور مسجد که به محلی برای رد و بدل مواد مخدر تبدیل شده بود، اقدامات خوبی را انجام داده بود که این فعالیت او پس از مهرواره نیز ادامه داشته و با افزایش گشت‌های امنیتی در این پارک توانسته پارک منطقه را به محیطی تقریبا امن و به دور از این معضلات تبدیل کند.


حجت الاسلام سیاهکالی مرادی همچنین با ارتباط گیری با نوجوانان به راه اندازی یک طرح تربیتی اقدام کرده و مسئولیت‌هایی را برای این قشر تعریف کرده و با اینکار خود توانسته قشر جوان محله را به مسجد جذب کند تا بیشترین اوقاتشان را در این مکان بگذرانند.


او با وجود اینکه در منطقه‌ای فعالیت دارد که نیازمند و مستضعف چندانی ندارد؛ اما این موجب نشده که نسبت به اوضاع فقرا و نیازمندان سایر محله‌ها بویژه محرومان حاشیه شهر بی تفاوت باشد، بلکه به صورت ماهانه و بدون وقفه بسته‌های غذایی از ۳۰ تا ۱۵۰ بسته تهیه می‌کند و جهت توزیع میان نیازمندان حاشیه شهر در اختیار تیم بانوان مسجد قرار می‌دهد.
این روحانی پرتلاش همچنین برنامه‌های تربیتی ویژه دختران را نیز چندماهیست راه اندازی کرده که خواهران فعال مسجد با گفت وگو با دختران محله آن‌ها را به سمت فعالیت‌های مسجد جذب می‌کنند.
به گفته حاج آقا سیاهکالی برنامه‌های تربیتی مفصلی برای ایام تابستان دختران و پسران نوجوان تدارک دیده شده و از علما و بزرگان شهر نیز برای برنامه‌ریزی کارهای تربیتی مشورت و کمک‌هایی دریافت شده است.
او به حدی دغدغه جوانان محله را دارد که بیشترین تمرکز خود را صرف کارهای تربیتی، علمی و پژوهشی و جذب نوجوانان به مسجد کرده است.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، عمده منابع مالی لازم را از طریق کمک‌های مردمی فراهم می‌کند و می‌گوید: مردم وقتی ببینند که کار انجام می‌شود، مشارکت خوبی خواهند داشت و هیچ‌وقت تصور نمی‌کردم که با کمک مردم بتوان تا این حد کار انجام داد و از مشکلات گره گشایی کرد.
او در ماه مبارک رمضان امسال نیز توزیع بسته های ارزاق را در دستور کار داشته و کارهای فرهنگی، سخنرانی، جزءخوانی و برگزاری مراسمات شب قدر با حضور مداحان به‌نام استان قزوین از دیگر فعالیت‌های او برای این ایام بوده است.
این روحانی فعال اکنون درصدد راه اندازی مشاغل خانگی است و در این راستا پیگیری‌هایی را از ستاد اجرایی فرمان امام داشته و در حال رایزنی است تا در زمینه اشتغالزایی نیز فعالیت نماید.

گفتنی است با تلاش‌های ارزشمند حجت الاسلام سیاهکالی ، مسجد حضرت ابوالفضل(ع) محله جانبازان قزوین، در مسابقه استانی چالش‌های اجتماعی شرکت کرده و این مسجد جزو ۴ مسجدی است که تا مرحله نهایی پیش رفته و مرحله فینال این مسابقه نیز هنوز برگزار نشده است.