مهرواره در قروه

خانم رضایی از بانوان پویا و فعالی است که به جذب کودکان و نوجوانان می‌پردازد و سپس برای آن‌ها فعالیت‌های فرهنگی، تربیتی و قرآنی انجام می‌دهد؛ حسن خلق و مهارت او در برقراری ارتباط با بچه‌ها، موجب تغییر پوشش و محجبه شدن بسیاری از نوجوانان شده است.

به گزارش خبرنگار مهرواره محله همدل،
مریم رضایی متولد سال ۱۳۷۴ و اهل شهر قروه کردستان است که فعالیت‌های اجتماعی‌اش را از سال ۱۳۹۳، هنگامی که ۱۹ ساله بوده آغاز کرده است.
او حالا فرمانده پایگاه بسیج محله است و وظیفه عمده او در پایگاه، شناسایی طبقه مستضعف و رساندن بسته‌های ارزاق به آن‌ها می‌باشد.


این بانوی تلاشگر سر و کارش بیشتر با بچه‌هاست؛ مثلا در مسجد صاحب‌الزمان(عج) برای گروه سنی ۱۱ تا ۱۳ سال کلاس های مختلفی از روخوانی و روانخوانی قرآن و آموزش احکام گرفته تا تولید کاردستی و بازی و تفریح جمعی برگزار می‌کند. گاهی حتی حلقه‌های صالحین تشکیل می‌دهد و در باب موضوعات مختلف با بچه‌ها گفتگو می‌کند.
خانم رضایی که ماحصل تلاش‌ها و تاثیر این گفتگوها را بارها در رفتار بچه‌ها دیده است، می‌گوید: روزهای اول دختران بدون پوشش و روسری به جلسات می‌آمدند، اما به مرور بدون اینکه من مستقیم از آن‌ها تقاضا کنم، پوشش آن‌ها به چادر تغییر یافت و حالا محجبه و با چادر و روسری در مراسمات حاضر می‌شوند.


این بانوی پرتلاش علاوه بر این مدیر مهد حوزه علمیه شهرستان نیز می‌باشد و با ۲۲ بچه هم در این مهد سروکار دارد که همگی شیفته اخلاق و رفتارش شده‌اند.
کار با بچه‌ها و گروه سنی پایین در نگاه ابتدایی شاید ساده به نظر برسد، اما وقتی به مرحله عمل می‌رسد، اگر عشقی در کار نباشد کاری سخت، حساس و طاقت‌فرسا می‌شود؛ آن هم در دوره‌ای که بچه‌ها به تکنولوژی و گوشی وابسته‌اند، دشواری کار به مراتب بیشتر هم می‌شود، اما او با خوشرویی توانسته با ۱۷ کودک و نوجوان در مسجد صاحب الزمان(عج) و ۲۲ بچه در مهد حوزه علمیه، کارهای تربیتی نماید، بطوریکه همه آن‌ها علاقه و احترام خاصی برای او قائل هستند.
او راز این اشتیاق بچه‌ها نسبت به خودش را فقط در خوش‌رفتاری می‌داند و می‌گوید: تنها با اخلاق نیک است که می‌توان بچه‌ها را به سمت خود جذب کرد و سپس روی رفتار آنان کار کرد.