مهرواره در شهرستان قلعه گنج

احادیث و روایات وارده بسیاری، ایجاد صلح و سازش را یکی از اعمال مستحبی مورد تاکید معرفی کرده‌اند و از کسانی که به این امر اقدام می‌کنند، با عنوان مقربان درگاه الهی نام برده شده است؛ آقای احمدی سال‌هاست به این اقدام خداپسندانه پرداخته و تاکنون با پادرمیانی‌های خود اختلافات بسیاری را رفع نموده است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
علیرضا احمدی اهل شهرستان قلعه گنج استان کرمان است که در زمینه ایجاد صلح و سازش و رفع اختلافات بین افراد و خانواده‌ها اقدامات چشمگیری را انجام داده است.
به گفته او پدرش سال‌ها استاد قرآن شهرستان قلعه گنج بوده و طی سال‌های فعالیت خود حدود ۷۰۰ قرآن آموز را تعلیم داده است و به همین دلیل مردم این شهرستان احترام زیادی برای او قائل بوده‌اند و به دلیل همین احترام و اعتبار خود میان مردم به صلح و سازش بین افراد نیز می‌پرداخته است.
آقای احمدی از این کار ارزشمند پدرش الگوگیری می‌کند و از زمانی که به عنوان نیروی حفاظتی و فرهنگی در دفتر امام جمعه شهرستان خود مشغول به فعالیت می‌شود و با مراجعات زوج‌ها به این دفتر و بیان اختلافات زندگیشان روبه رو می‌شود، تصمیم بر پادرمیانی و حل و فصل نزاع های خانوادگی افراد می‌گیرد و با توجه به تجاربی که که از کار پدرش به دست آورده بود، در این زمینه موفق عمل می‌کند تا جاییکه دادگستری شهرستان او را به عنوان یکی از مصلحین قلعه گنج معرفی می‌کند.
این مرد تلاشگر تاکنون با کسب رضایت شاکیان موجب حل بسیاری از پرونده‌های این شهرستان شده است.
او حدود ۱۲ سال است که به انجام اینکار پرداخته و تاکنون حدود ده پرونده اختلاف بر سر اراضی و ۵۰ مورد از پرونده‌های اختلافات خانوادگی را حل و فصل نموده است.
این مرد دغدغه‌مند علاوه بر اینکار به انجام اقدامات خیرخواهانه دیگری نیز مشغول است و تا حد توان سعی دارد به طرق مختلف به مردم خدمت‌رسانی نماید.
رسیدگی به مناطق سیل زده و توزیع موادغذایی در این مناطق، دریافت کمک از مسئولین و ارگان‌های مختلف برای نیازمندان و جمع آوری کمک های مردمی اعم از گوشت قربانی، موادغذایی، پوشاک و … و رساندن آن به دست افراد بی بضاعت از جمله اقداماتی می‌باشد که او نسبت به انجام آن اهتمام داشته است.