مهرواره در کلات نادری

طلبه ای که ۲۲ سال از زندگی خود را صرف دستگیری از نیازمندان کرده و ۱۵ سال است که به انجام کارهای فرهنگی مختلف برای امیدهای آینده کشور می‌پردازد.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام حمید اکبری چراغعلی اهل تربت حیدریه و یکی از منتخبین مهرواره محله همدل است که به عنوان روحانی مستقر در روستای آبگرم کلات نادری مستقر و مشغول به فعالیت است.
او حدود ۴ سال است که امام جماعت مسجد امیرالمؤمنین این روستا است و فعالیت های مختلفی را در این منطقه پیگیری کرده است.
این روحانی تلاشگر حدود ۲۲ سال است که به انجام کارهای نیکوکارانه می‌پردازد و ۱۵ سال با آموزش و پرورش و کمیته امداد همکاری داشته و در زمینه کار با کودک و نوجوان فعالیت داشته و در اجرای طرح محسنین و طرح برکت کمیته امداد نیز مشارکت داشته است.


او اکنون نیز برنامه‌های علمی و فرهنگی مختلفی را در مدارس این روستا و روستاهای همجوار اجرا می‌کند و تهیه بسته‌های معیشتی با کمک خیرین و ارگان‌های دولتی و توزیع آن میان نیازمندان از فعالیت های مداوم او در این روستا می‌باشد.
این منتخب مهرواره محله همدل، در آستانه عید نوروز نیز اقدام به تهیه تعدادی سبد معیشتی شامل اقلام ضروری زندگی و توزیع آن‌ها میان نیازمندان کرده و بنا دارد در اولین روز عید نوروز نیز ۶۰ کارت هدیه ۳۰۰هزار تومانی میان افراد کم برخوردار توزیع نماید.


او تنها در ۶ ماه اخیر توانسته ۲۵۰ بسته معیشتی میان فقرای روستا توزیع کند و علاوه بر آن ۱۰۰ بسته معیشتی نیز هفته گذشته تهیه و میان اهالی کم برخوردار روستا توزیع نمود.
به گفته او در سال‌های گذشته تعداد بیشتری سبدغذایی برای نیازمندان تهیه می‌شد که در سال جاری به دلیل وضعیت نامناسب اقتصادی و خشکسالی منطقه این تعداد کاهش یافته است.
حجت الاسلام اکبری برای ایام عید نوروز این منطقه که منطقه‌ای گردشگری است، برنامه‌های فرهنگی مختلفی را برنامه ریزی کرده تا گردشگران داخلی و خارجی که در این ایام به این روستا رفت و آمد می‌کنند، از آن بهره گیرند.
یکی دیگر از تلاش های ارزشمند او شناسایی نقاط ضعف و قوت روستا و همچنین جمع آوری آمار نیازمندان، اغنیا و خیرین روستا است و به ثبت این اطلاعات اقدام کرده تا بتواند به طور دقیق تری برای خدمت رسانی به اهالی این روستا و رفع مشکلاتشان برنامه ریزی و تلاش نماید.
او اعتبارات لازم جهت انجام فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی را تنها از طریق مشارکت‌های مردمی، کمک‌های خیرین و با حمایت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه فراهم می‌کند.
این طلبه دغدغه‌مند راهکار جلب اعتماد مردم برای جذب منابع مالی را در ارائه اطلاعات دقیق فعالیت‌ها به آن‌ها می‌داند و می‌گوید: گزارش تمامی فعالیت‌ها را با ارائه فاکتور به مردم و خیرین ارائه می‌دهم و زمانی که مردم ببینند و مطمئن شوند که نسبت به مشکلات هم‌نوعان دغدغه‌مند هستی و برای رفع آن تلاش می‌کنی، برای آن‌ها این اعتماد ایجاد می‌شود.


وی افزود: در سال گذشته با وجود شرایط نامناسب اقتصادی موفق شدم حدود ۷۰ گوسفند برای ساخت مسجد از مردم جمع آوری کنم و چون مردم فعالیت‌های من را مشاهده کردند، مشارکت خوبی در پیشبرد فعالیت‌ها دارند.
این طلبه پرتلاش اکنون به صورت مداوم در دوشنبه هر هفته در مدارس منطقه حاضر می‌شود و در زمینه احکام، قرائت و حفظ قرآن دانش آموزان فعالیت می‌کند و هر پنجشنبه نیز دانش آموزان با حضور در مسجد این مباحث را دنبال می‌کنند.
حجت الاسلام اکبری اکنون در حال برنامه ریزی برای ماه مبارک رمضان است تا در این ایام نیز برنامه‌های فرهنگی مختلفی را برای تمامی اقشار اعم از کودکان و نوجوانان، بانوان و آقایان روستا برگزار نماید که برگزاری کلاس تفسیر قرآن، جزءخوانی قرآن با دانش آموزان در مدارس، برگزاری کلاس‌های سبک زندگی اسلامی از جمله طرح های او برای این ایام است.