مهرواره در شهرستان بشاگرد

مرد پرتلاشی که اولین گروه جهادی شهرستان بشاگرد را تشکیل می‌دهد و در قالب این گروه سعی در محرومیت زدایی از این منطقه می‌کند. او با رونق بخشی به صنعت بسته بندی خرما توانسته زمینه اشتغال تعدادی از افراد بیکار را فراهم کند.

به گزارش مهرواره محله همدل،
محسن زارعی متولد سال ۱۳۶۲ و اهل شهرستان بشاگرد استان هرمزگان است که در یکی از روستاهای این شهرستان، تلاش‌های ارزشمندی در جهت اشتغال‌زایی کرده است.
او در سال ۱۳۹۲ اولین گروه جهادی منطقه بشاگرد را به پیشنهاد اعضای گروه جهادی ” شهید شاطری ” که در یکی از شهرستان‌های این استان فعالیت داشتند تشکیل می‌دهد گروهی که به نام ” شهید محمد زارعی ” نام گذاری می‌شود و اکنون در زمینه‌های علمی، پزشکی، فرهنگی و مذهبی فعالیت دارد.


این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، تاکنون توانسته جهت جمع آوری و بسته بندی خرما، برای حدود ۲۰ نفر به صورت مستقیم و برای حدود ۱۵ نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد نماید.
او بنا دارد برای تعداد بیشتری اشتغال‌زایی کند و امیدوار است تا شروع سال جدید ۲۰ نفر دیگر را نیز مشغول به کار می‌کند.


این فعال جهادی در این راستا بدون حمایت هیچ نهادی اقدام به فراوری خرمای خام کرد و در این راستا می‌گوید: در کل منطقه بشاگرد با ظرفیت تولید سالانه بیش از ۱۰۰۰ تن خرما هیچ سردخانه ای جهت نگهداری از خرما وجود نداشت و به همین دلیل نخلستان‌ها رها شده بود و بسیاری از محصولات هدر می‌رفتند.
آقای زارعی این پتانسیل موجود را فعال کرد و علاوه بر اینکه از اسراف محصولات جلوگیری شد برای تعدادی نیز اشتغال ایجاد کرد و کشاورزان را هم برای استفاده از ظرفیت نخلستان‌هایشان امیدوار کرد.
او همچنین در تابستان به برگزاری دوره حفظ قرآن اقدام کرد دوره ای که از آن استقبال خوبی به عمل آمد بطوریکه از شهرستان‌های همجوار نیز در این دوره شرکت نمودند.

توزیع بسته های معیشتی، اهدای جهیزیه به زوجین کم برخوردار، پخت و توزیع غذا در مراسمات مذهبی از دیگر اقدامات این گروه جهادی می‌باشد.


این مرد دغدغه مند همچنین به همراه اعضای گروه جهادی خود خدمات پزشکی، چشم پزشکی و دندانپزشکی را به مردم ارائه داده است و با تلاش آن‌ها ۹۰۰ نفر در زمینه چشم پزشکی غربالگری شدند و ۱۱۰نفر از آن‌ها که نیازمند عمل جراحی بودند جهت انجام عمل رایگان به اصفهان اعزام شدند و با همراهی کمیته امداد اصفهان عمل جراحی تمامی آن‌ها به صورت رایگان انجام شد.
حالا علاوه بر گروه جهادی شهید زارعی، ۱۵ گروه جهادی فعال دیگر در بشاگرد ایجاد شده تا دست در دست هم به محرومیت زدایی از این منطقه اقدام کنند.