مهرواره در شهرستان قائنات

بدون شک آبرسانی به مناطق کم برخوردار، در محرومیت زدایی از این مناطق نقش بسزایی را ایفا می‌کند؛ حجت الاسلام چدانی نیز در راستای حل معضل کم آبی در منطقه حوزه فعالیت خود، با تلاش‌های خود و بدون حمایت مسئولین توانسته مشکل آب این منطقه را تا حد بسیاری مرتفع سازد.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام محمد چدانی متولد سال ۱۳۵۹ و اهل قائنات استان خراسان جنوبی است که به عنوان روحانی طرح هجرت در مسجد برکت قمربنی هاشم واقع در یک منطقه عشایری در ۵۵ کیلومتری این شهرستان مستقر و مشغول به فعالیت است.
او برای حل مشکل کمبود آب این منطقه بویژه در فصل تابستان، اقدام به پیگیری و انجام مکاتبات با مسئولین می‌کند اما از تلاش‌ها و پیگیری‌های او نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود تا اینکه خودش برای حل این معضل آستین بالا زده و دست به کار می‌شود.
به گفته این روحانی پرتلاش آب ۱۵ روستای این منطقه از یک منبع تأمین می‌شود که به دلیل کمبود آب در تابستان اهالی این روستاها با مشکل تأمین آب برای خود و دام هایشان مواجه می‌شوند.


او با کمک شورا، دهیاری و خیرین منطقه توانست آب قناتی را که در ۴۰۰ متری منطقه وجود داشت و از میزان آب نسبتا مناسبی برخوردار بود با کسب اجازه از مالکین آن و خرید پمپ و نصب ۴۰۰متر کابل قوی به سمت منبع آب پمپاژ کند و برای انجام اینکار ۴۰۰ متر نیز لوله گذاری انجام شد.
برای انجام این پروژه حدود ۷۰ میلیون تومان هزینه شد و بدین وسیله مشکل آب این منطقه با همت این روحانی فعال برطرف شد.
حجت الاسلام چدانی همچنین بعد از گازرسانی به این منطقه که در سال گذشته انجام شد؛ اقدام به تهیه ۷۲ بخاری برای خانواده های نیازمند کرد و با کمک خیرین به گاز کشی برای خانه های نیازمندان و مسجد روستا نیز اقدام نمود.
وی علاوه بر این به انجام فعالیت‌های فرهنگی نیز در این منطقه می‌پردازد و برای توسعه کتابخانه مسجد نیز کتبی را از تهران درخواست نموده است.
این شرکت کننده در مهرواره محله همدل همچنین سال گذشته برای دانش آموزان روستا کلاس های تقویتی برگزار نمود تا مشکلات درسی آن‌ها در شرایط کرونایی و آموزش‌های مجازی رفع شود.
حجت الاسلام چدانی در پایان گفت وگوی خود با اشاره به برنامه مهرواره محله همدل و ضمن اعلام آمادگی خود برای شرکت در مهرواره محله همدل ۲ گفت: این پویش یکی از طرح‌های مناسبی است که موجب دیده شدن اقدامات افراد در مناطق محروم و تشویق سایرین به انجام کارهای نوع دوستانه می‌شود.