مهرواره در دیواندره

خانم مجیدی از بانوان فعالی است که برای دستگیری از نیازمندان و رفع مشکلات آن‌ها در تکاپوست. او همواره سعی کرده دست رد به سینه هیچ نیازمندی نزند.

به گزارش مهرواره محله همدل،
فریده مجیدی متولد سال ۱۳۵۸ و اهل دیواندره استان کردستان و از منتخبین مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل است.
او از بسیجیان فعال مسجد محمد رسول الله است که حدود سه سال قبل به صورت اتفاقی همکاری در یک مؤسسه خیریه به او پیشنهاد می‌شود و خانم مجیدی که به قول خودش سرش برای انجام چنین کارهایی درد می‌کرد، با اشتیاق اینکار را می‌پذیرد.
همکاری با این مؤسسه خیریه مقدمه شروع جدی فعالیت‌های خیرخواهانه او می‌شود و در این مسیر با قدرت و جدیت تمام گام برمی‌دارد.
او در انجام کارهای خیر به حدی در سطح شهرستان سرشناس است که افراد بسیاری به محض روبه رو شدن با مشکلی در زندگیشان با او ارتباط می‌گیرند و از او برای حل آن مشکل یاری می‌طلبند.
این بانوی تلاشگر حالا یکسالی است که به دلیل مشکلاتش دیگر قادر به همکاری با این مرکز خیریه نیست؛ اما این مسئله نه تنها بهانه او برای فاصله گرفتن از کارهای نیکوکارانه و کمک به هم‌نوعان نشده بلکه حالا به صورت مستقل و با همان جدیت قبل اینکار را دنبال می‌کند.
او در هرکاری که خدمت به مردم باشد مشارکت دارد و همواره سعی کرده دست رد به سینه هیچ نیازمندی نزند.
این بانوی طلبه برای جذب خیر در سطح استان رفت و آمد می‌کند تا با جذب منابع لازم بتواند از کلیه کسانی که به او مراجعه می‌کنند، دستگیری کند.
تهیه پوشاک و سبد‌های غذایی برای محرومان، کمک مالی به بیماران و به افراد کم برخوردار و تهیه اقلام و کالاهای ضروری برای نیازمندان بخشی از اقدامات او محسوب می‌شوند.
خانم مجیدی حتی نسبت به مشکلات خانوادگی افراد نیز بی تفاوت نبوده و برای حل و فصل این مشکلات نیز تلاش‌های بسیاری داشته است.
یکی دیگر از اقدامات ارزشمند این بانوی پرتلاش رایزنی با مغازه‌های فروش لوازم خانگی است تا به نوعروسان بی بضاعتی که توان خرید جهیزیه ندارند با قیمت پایین تری کالا ارائه دهند.
وقتی از او درخصوص هدفش برای انجام کارهای اینچنینی می‌پرسیم می‌گوید: هدفم تنها کسب رضایت خداوند است و امیدوارم این توان را داشته باشم که همواره در این مسیر گام بردارم و در این راه هرکاری از دستم ساخته است انجام می‌دهم.
خانم مجیدی تاکنون به بیش از ۱۰۰خانواده نیازمند کمک‌های موردی داشته و همواره سعی داشته افراد دارای مشکل و مراجعه کنندگان به خود را دست خالی رد نکند و تا حد توان برای رفع مشکلاتشان کوشیده است.