مهرواره در ارومیه

حجت الاسلام حسین زاده هیئت امنایی از قشر جوان برای مسجد تشکیل داده و با استفاده از ایده‌های جوانان و تجربیات هیئت امنای باسابقه قبل، خدمات ارزنده‌ای را به روستای تبلیغی خود ارائه داده است؛ او علاوه بر راه اندازی یک مرکز نیکوکاری در این منطقه، یک سالن غذا خوری نیز در مسجد روستا ایجاد کرده تا منبع درآمدی برای این مسجد باشد.

به گزارش خبرنگار مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام ناصر حسین زاده متولد سال ۱۳۶۵ و امام روستای چنقورالوی یکان شهرستان ارومیه می‌باشد که در مسجد چهارده معصوم(ع) این روستا به انجام فعالیت‌های تبلیغی و انجام کارهای خیر مشغول است.
حجت الاسلام حسین زاده از سال ۱۳۹۴ فعالیت تبلیغی خود را آغاز کرده و از سال ۹۶ در این روستا فعالیت دارد.
روستای محل تبلیغ او دارای حدود یک هزار و ۲۰۰ نفر جمعیت است که ۵۲ خانواده آن نیازمند هستند و تحت پوشش مرکز نیکوکاری حضرت ابوالفضل (ع) روستا قرار دارند؛‌ مرکزی که با پیگیری حجت الاسلام حسین زاده در سال ۹۷ تأسیس شده است.
این مرکز خیریه واسطه پرداخت مستمری کمیته امداد به نیازمندان منطقه است و علاوه بر این به کمک ۱۵ خیری که دارد، بسته‌های معیشتی نیز تهیه و میان مستضعفان توزیع می‌شود.
وی در مجاورت مسجد روستا یک سالن غذاخوری با گنجایش ۵۰۰ نفر راه اندازی کرده که در آن برای مجالس ترحیم و دیگر مراسم‌های روستا غذا پخت و سود حاصل از اینکار صرف مخارج مسجد می‌شود‌ که اینکار علاوه بر اشتغالزایی، موجب استقلال مالی مسجد شده است.
همچنین جمع آوری کمک‌های مردمی و جذب نذورات آن‌ها از دیگر منابع لازم برای پیشبرد فعالیت‌های مسجد هستند و سازمان اوقاف نیز در این زمینه حمایت‌هایی از آن‌ها داشته است.
او یکی از دلایل اعتماد خیرین به خود را در شفافیت حساب‌ها می‌داند و می‌گوید: زمانی که من وارد روستا شدم، مسجد حساب بانکی نداشت و ورودی و خروجی مبالغ مشخص نبود؛ اما اکنون ریز حساب‌ها و محل هزینه کرد آن‌ها به طور کامل مشخص است تا شبهه‌ای برای کسی ایجاد نشود.
یکی از اقدامات خوب این روحانی پرتلاش تشکیل هیئت امنای مسجد از قشر جوانان است و انجام کارهای اداری را نیز به آن‌ها محول کرده و حضور جوانان را جایگزین هیئت امنای قبلی کرده اما همچنان از تجربیات هیئت امنای باتجربه قبل نیز بهره می‌گیرد.

شروع لایروبی نهر کشاورزی روستا که ۱۲ سال بود لایروبی نشده بود، دیوارکشی اطراف قبرستان، ایجاد صلح و آشتی بین کسانی که بر سر زمین‌های خود اختلاف داشتند، ساماندهی خانواده‌های بی‌بضاعت و سرکشی از آن‌ها و تهیه ارزاق برای آنان، تامین جهیزیه برای چندین نوعروس کم برخوردار، کاشت گیاهان دارویی و سیفیجات از دیگر اقدامات او در این منطقه می‌باشد.
اگرچه در ابتدای حضور حجت الاسلام حسین زاده در این منطقه مردم اقبال چندانی نسبت به او نداشتند، اما به مرور اخلاق و رفتار نیکوی او توانست این نگاه مردم را تغییر دهد و آن‌ها را با او همراه سازد.