مهرواره در شهرستان آبدانان

آقای محمدی از جمله افرادی است که خدمت رسانی به مردم و دستگیری از نیازمندان برایش لذت‌بخش است تا جاییکه بیشترین انرژی و زمان خود را صرف رفع گرفتاری‌ها و مشکلات مردم کرده است؛ تهیه ۲۰سری جهیزیه برای زوجین کم برخوردار و نجات ۲۰ نفر از معتادین از دام اعتیاد از مهمترین اقدامات او در طی یکسال اخیر می‌باشد.

به گزارش مهرواره محله همدل،
علیمراد محمدی متولد سال ۱۳۴۲ و اهل شهرستان آبدانان استان ایلام و از شرکت کنندگان در نخستین مرحله مهرواره محله همدل است.
او از سال ۱۳۸۰ به انجام فعالیت‌های نوع دوستانه اقدام کرده و رسیدگی به خانواده‌های بی‌بضاعت، کم درآمد و آسیب دیدگان اجتماعی را در اولویت امور خود قرار داده است.


این مرد پرتلاش اکنون به عنوان مسئول هیئت امنا مسجد حضرت جوادالائمه(ع) این شهرستان مشغول به فعالیت است، و هدف اصلی خود از پرداختن به چنین اموری را فقر زدایی از جامعه عنوان می‌کند.
توزیع بسته‌های معیشتی و تهیه ۲۰ سری جهیزیه و پرداخت قبض آب، برق و گاز بیش از ۳۰۰خانواده‌های نیازمند از اموری است که تنها در یکسال اخیر با همت این مرد دغدغه‌مند انجام گرفته است.
یکی دیگر از اقدامات او رایزنی با بانک‌ها برای اعطای وام اشتغال به جوانان جویای کار است و در این راستا به برگزاری دوره‌های آموزشی و کارآموزی در زمینه کامپیوتر، گلدوزی و صنایع دستی نیز مبادرت کرده است.
مسئول هیئت امنا مسجد جوادالائمه آبدانان همچنین با همکاری استانداری ایلام، به برگزاری دوره‌های پیشگیری از اعتیاد و دوره‌های آگاهی بخشی به خانواده‌های معتادین اقدام کرده است و در این زمینه موفق شده تنها در سال جاری ۲۰ نفر از معتادین را از دام اعتیاد نجات دهد.
آقای محمدی علاوه بر این مشکل یکی از زوجینی را که به دلیل مسائل مالی و اقتصادی در آستانه طلاق قرار داشتند، با صحبت و پادرمیانی و تلاش برای رفع مشکلشان از طریق دریافت وام و تأسیس یک مغازه برای آن‌ها حل نمود؛ بطوریکه این اقدام علاوه بر ایجاد منبع درآمدی برای این خانواده توانست آن‌ها را از تصمیم بر متارکه نیز منصرف نماید.
این مرد تلاشگر افزون بر این به همراه چند تن از دوستان خود در سال ۱۳۸۵ مؤسسه خیریه امام حسن مجتبی(ع) را ایجاد کرده‌اند که مدیریت این مؤسسه را آقای محمدی عهده‌دار است.
اعضای مؤسسه خیریه امام حسن مجتبی(ع) اعتبارات لازم برای پیشبرد فعالیت‌های این مرکز را تنها از طریق مشارکت‌های مردمی جذب می‌کنند و از هیچ اعتبار دولتی در این زمینه استفاده نکرده‌اند.


برگزاری هرساله اردوی زیارتی مشهد برای فرزندان خانواده‌های بی بضاعت با استفاده از کمک های مردمی و با همکاری مسجد یکی از اقدامات این مؤسسه می‌باشد.
به گفته آنان مؤسسه خیریه امام حسن مجتبی(ع) یکی از مؤسسات خیریه موفق در سطح این شهرستان است که فعالیت‌های گوناگونی در زمینه‌های مختلف از جمله توزیع سبد کالا، تأمین جهیزیه، معرفی افراد نیازمند به پزشک و تهیه دارو فعالیت دارد.


آقای محمدی به همراه دیگر اعضای هیئت امنای مسجد به انجام فعالیت های فرهنگی همچون برگزاری کلاس قرآن و حلقه صالحین نیز پرداخته‌اند و گروه جهادی شهید زینی‌وند را نیز برای خدمت‌رسانی بیشتر تشکیل داده‌اند.
آن‌ها در زمان وقوع زلزله کرمانشاه و با توجه به نیاز مردم آن مناطق، به تهیه ۱۶ کانکس حمام و سرویس بهداشتی اقدام کردند و آن‌ها را به اهالی این مناطق تحویل دادند.
آقای محمدی به گفته خودش به انجام کارهای خیرخواهانه علاقه‌مند است و رفع مشکلات و گرفتاری‌های مردم برای او بسیار لذت‌بخش است.