مهرواره در شهرستان سیریک

مجموعه‌ای که با تلاش‌های خود سعی در محرومیت زدایی از مناطق کم برخوردار دارند آن‌ها اکنون ۳۴ روستا را تحت پوشش خود دارند و خدمات مختلفی را به آن‌ها ارائه می‌دهند.
به گزارش مهرواره محله همدل،
میثم رئیسی متولد سال ۱۳۶۵ و اهل شهرستان سیریک استان هرمزگان است که همراه با یک مجموعه در مسجد صاحب الزمان(عج) یکی از روستاهای این شهرستان مشغول به فعالیت است مجموعه ای که متشکل از بانوان، هیئت امنا مسجد، شورا، دهیار، مدیر مدرسه، پزشک و دانشگاهیان و ۷ مدیر و ۳۰عضو ثابت است.
آن‌ها اخیرا گروه جهادی نوجوانان را نیز تشکیل دادند تا آن‌ها در اوقات فراغت خود، این مجموعه را در انجام کارهای مختلف یاری نمایند.
آن‌ها علاوه بر انجام کارهای فرهنگی، قرآنی، مذهبی و دینی فعالیت‌های مختلفی را نیز انجام داده‌اند و در دوسال اخیر با قوت و قدرت بیشتر در زمینه خدمات اجتماعی و محرومیت زدایی فعالیت کرده‌اند.
ساخت خانه برای نیازمندان، ساخت خانه بهداشت، ساخت مسجد و حوزه علمیه و ایجاد چمن ورزشی از دیگر اقدامات ارزشمند این مجموعه می‌باشد.
آن‌ها همچنین به‌وسیله تانکر به آبرسانی به روستا اقدام کرده‌اند و با تهیه لوله و پیگیری از مسئولین سعی در حل مشکل آب روستاها داشته‌اند.
تهیه بسته لوازم التحریر ویژه دانش آموزان نیازمند، تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی، تعمیر منازل مسکونی نیازمندان، ساخت سرویس بهداشتی و حمام و شناسایی دو منطقه کپرنشین و رسیدگی به امورات آن‌ها و فراهم نمودن زیرساخت‌های آموزشی و فرهنگی برای آن‌ها با انجام کار رسانه ای و مطالبه‌گری و همراه کردن مسئولین از دیگر فعالیت‌های آن‌ها می‌باشد.
این مجموعه ۳۴ روستا را تحت پوشش و حمایت خود دارد و با قرار دادن رابط در روستاها، مسائل و مشکلات مردم را رصد می‌کنند.
آن‌ها در زمینه تأمین کمک هزینه درمان بیماران نیازمند نیز فعالیت خوبی دارند و به خرید ویلچر برای نیازمندان نیز اقدام کرده‌اند.
این تشکل برای خدمت رسانی به مردم محدودیت جغرافیایی ندارد و به حدود ۷ شهرستان استان هرمزگان خدمات ارائه می‌دهد و به گفته آقای رئیسی به هر منطقه‌ای که نیاز باشد و در توان ما باشد خدمت خواهیم کرد.
آن‌ها اکنون ۲۰ پروژه محرومیت زدایی را در دستور کار دارند که تأمین هزینه تحصیلی دانش آموزان کم برخوردار ، ایجاد اشتغال برای بانوان و برگزاری دوره آموزشی فنی و حرفه ای برای آن‌ها با همکاری بنیاد برکت از جمله آن‌ها می‌باشد.