مهرواره در شهرستان سمیرم

مرد دغدغه‌مندی که با تأسی به وصیت برادر خود “شهید قنبر امیری” به انجام کارهای خیر مشغول شده و فعالیت‌های ارزنده ای را انجام داده است.

به گزارش مهرواره محله همدل، علی امیری متولد سال ۱۳۶۳ و اهل شهرستان سمیرم استان اصفهان است که در روستای تنگ خشک این شهرستان به انجام فعالیت‌های خیرخواهانه مشغول است روستایی که ۱۶۰ خانوار و حدود ۵۰۰ نفر جمعیت دارد.
او از ابتدای شیوع کرونا در زمینه تأمین معیشت مردم تلاش‌هایی انجام داده است و با همراهی سپاه و خیرین در چندین مرحله قریب به ۳۰۰ بسته معیشتی توزیع کرده است.


این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، همچنین با کمک خیرین و سازمان تبلیغات به ساخت یک خانه عالم اقدام کرده است.
این مرد فعال سال‌های بسیاری است که به انجام فعالیت‌های خیرخواهانه مشغول است اما از سال ۱۳۸۳ به صورت جدی‌تر این فعالیت‌ها رو دنبال کرده است.
وی همچنین یک حسینیه دو طبقه با ۵۰۰ متر زیر بنا ایجاد کرده است و در روز عاشورا با برگزاری همایشی اقدام به جمع آوری کمک‌های مردمی برای انجام کارهای خیر کرد و موفق شد تنها در یک روز ۱۰۰ میلیون تومان جمع آوری کند.
آقای امیری سه دوره است که در شورای روستا عضویت داشته و در حال حاضر شورای بخش و فرمانده پایگاه بسیج روستا است.
او همچنین در حال راه اندازی یک صندوق قرض الحسنه است تا به‌وسیله آن خدمات خود را در زمینه تأمین معیشت و جهیزیه برای نیازمندان گسترش دهد.
انجام کارهای خیر از وصایای برادر شهید این مرد تلاشگر به پدرش بوده و همین وصیت موجب فعالیت‌های گسترده پدر در این زمینه بوده است حالا او با الگو برداری از خانواده خود بویژه پدرش و با تأسی به وصیت برادر اقدام به انجام چنین کارهایی کرده است.