مهرواره در شهرستان سقز

بانوی طلبه‌ای که با همراه کردن بانوان شیعه و سنی توانسته محله همدلی را ایجاد کند و خدمات مختلفی را به نیازمندان ارائه دهد.

به گزارش مهرواره محله همدل،
فاطمه کریمی متولد استان زنجان است که به دلیل شغل همسرش زندگی در شهرهای مختلفی را تجربه کرده است او اکنون ۶ سال است که ساکن شهرستان سقز استان کردستان می‌باشد.


وی فرمانده پایگاه بسیج محله خود است و در مدت حضور خود در این شهرستان، فعالیت‌هایی را برای مردم آن انجام داده است و سعی در‌ به عضویت درآوردن اکثریت بانوان محله در بسیج داشته است.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، با توجه به اینکه در منطقه آن‌ها از قشرها و شهرهای مختلف ساکن هستند یک بازارچه تشکیل می‌دهد تا هرکس محصولات شهر خودش را تهیه و در بازارچه به صورت آنلاین به فروش برساند که از این ایده او استقبال بسیار خوبی به عمل می‌آید و در دهه فجر جشنواره این بازارچه برگزار می‌شود.
این بانوی طلبه در ابتدای حضور خود در این شهرستان، شروع به اعتمادسازی برای خانواده ها کرد و به گفته خودش از سال دوم حضورش در سقز و بعد از اعتمادسازی‌ها، توانست فعالیت‌های خود را کلید بزند.
او به مناطق حاشیه‌نشین شهر رفته و افراد نیازمند را شناسایی می‌کند و با کمک گرفتن از خانواده ها به حل مشکلات آن‌ها می‌پردازد.
این بانوی تلاشگر در یکی از طرح‌های خود، اقدام به جمع آوری لباس‌های اضافه و تمیز افراد کرد و آن‌ها را پس از جمع آوری جداسازی نمود و مواردی را که قابلیت استفاده داشت بسته بندی و به نیازمندان اعطا کرد.


وی همچنین به تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی، گازکشی برای یک خانواده نیازمند، تأمین جهیزیه برای یک نوعروس بی بضاعت اقدام کرده است و با راه اندازی یک گروه تشکیلاتی متشکل از قشر مذهبی و غیرمذهبی به شناسایی افراد نیازمند مبادرت کرده‌ است.


خانم کریمی با رایزنی و هماهنگی با سازمان فنی وحرفه‌ای اقدام به برگزاری کلاس‌های خیاطی برای بانوان کرده است بانوانی که اکنون تعدادی از آن‌ها توانستند از طریق همین کلاس‌ها، کارگاه‌های کوچک خیاطی ایجاد کنند و علاوه بر کارآفرینی به درآمد زایی برسند.
اقدامات چشمگیر او موجب شد تا کمیته امداد شهرستان سقز از او و همسرش برای اجرای طرح اکرام دعوت به همکاری کنند طرحی که با تلاش آن‌ها و تنها در دو‌ روز توانست ۵۰ فرزند یتیم را دارای حامی کند.
این بانوی دغدغه مند، با تعاون و همکاری افراد محله اعم از شیعه و سنی اقدامات خود را پیش می‌برد محله ای که به گفته خانم کریمی واژه همدلی واقعا برایش صدق می‌کند.


او همچنین در یکی از مؤسسات قرآنی این شهرستان مشغول به فعالیت است و کلاس‌های آموزشی رایگان برگزار می‌کند که درحال حاضر عمده فعالیت آن‌ها به صورت تربیت محور انجام می‌شود.