مهرواره در شهرستان لنجان

روحانی پرتلاشی که به همراه دوستان خود در زمینه خدمت رسانی به مردم سنگ تمام گذاشته و به انجام هر نوع کار خیری که در توانشان بوده، پرداخته‌اند.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام علی هاشمی چمگردانی متولد سال ۱۳۶۴ و اهل شهرستان لنجان استان اصفهان است که در مسجد اعظم این شهرستان با همراهی دوستان فعال خود، به حل مشکلات مختلف مردم بویژه در ایام کرونا اقدام کرده اند.

او به همراه اعضای فعال مسجد تاکنون به تأمین هزینه درمان بیماران نیازمند و حل مشکلات خانوادگی و گرفتاری‌های اقتصادی و معیشتی افراد پرداخته‌اند.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل و دوستانش، به ساخت ۴خانه برای نیازمندان، کمک به ساخت خانه کشتی، آزادسازی ۳ زندانی، پیگیری جهت رها سازی ۳ زندانی از بند اعدام و تعمیر منازل نیازمندان اقدام کرده‌اند.
آن‌ها حدود ۵۰۰ کودک و یک هزار و ۲۰۰ نفر از افراد نیازمند را تحت پوشش دارند و در زمینه های مختلف به آن‌ها خدمات ارائه می‌دهند.

ترک اعتیاد معتادان


این مردان تلاشگر در سال جاری حدود ۱۵ نفر از افراد معتاد را به کمپ معرفی و زمینه ترک آن‌ها را فراهم نموده و از خانواده های آن‌ها نیز حمایت کرده‌اند و در زمینه اشتغال این افراد نیز تلاش‌هایی داشتند.
آن‌ها همچنین از خانواده‌های بدسرپرست و بی سرپرست و افرادی که دچار بیماری صعب العلاج هستند نیز حمایت کرده و با فعالیت دائمی و روزانه خود و با پیگیری و جذب منابع از خیرین توانستند مشکلات بسیاری را حل کنند.


از ایجاد اشتغال تا ارائه خدمات به مراکز خیریه

فعالیت‌های جدی، مداوم و ارزشمند این افراد باعث شده حتی بیمارستان‌ها و مراکز خیریه دیگر، جهت حل یکسری از مشکلات خود به آن‌ها مراجعه نمایند.
این مردان فعال با خریداری تعدادی تنور و راه اندازی نانوایی سعی در ایجاد اشتغال برای افراد داشتند و برخی را نیز به مراکز اشتغال معرفی کرده‌اند.
 هاشمی و دوستانش در طول سال حدود ۱۸۰ رأس گوسفند را ذبح و گوشت آن را میان نیازمندان توزیع می‌کنند و حالا برای گسترش اینکار به پرورش دام و سپس ذبح آن روی آورده‌اند.
آن‌ها با برقراری ارتباط با گروه‌های جهادی، به تعمیر منازل نیازمندان و تعمیر وسایل مورد نیاز آن‌ها پرداخته‌اند و در زمینه تأمین اقلام ضروری جهیزیه برای زوجین نیازمند نیز مشارکت داشته‌اند.
 این شرکت کننده در نخستین مهرواره محله همدل با همراهی دوستان خود و با راه اندازی پویشی وسایل اضافه افراد را جمع آوری می‌کنند و آن را به دست نیازمندان می‌رسانند.
آن‌ها همچنین در اقدامی ارزشمند در مناسبت‌هایی همچون روز پدر، روز مادر و روز دختر بسته‌های فرهنگی را به عنوان هدیه به نیازمندان اعطا می‌کنند.
خدمات این گروه فعال به همین موارد خلاصه نمی‌شود،  بلکه پخت غذای گرم به صورت هفتگی و توزیع آن بین نیازمندان از دیگر فعالیت‌های انجام شده توسط آن‌ها می‌باشد.


در دیگر رسانه ها:

خبرگزاری حوزه