مهرواره در شهرستان کنگاور

روحانی فعالی که با تشکیل گروه جهادی “شهید قدوسی” به خدمت رسانی به نیازمندان اقدام کرده آن‌ها اکنون موفق به جذب ۶۰۰ خیر شده‌اند و توانستند ۴هزار و ۵۰۰ خانواده را تحت پوشش خود قرار دهند و ۲۳۹ رزمایش مواسات برگزار کنند.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام علی محمد لروند در سال ۱۳۵۰ در یکی از روستاهای شهرستان نهاوند از توابع استان همدان متولد شد و اکنون به عنوان امام‌جمعه در شهرستان کنگاور استان کرمانشاه فعالیت دارد و به انجام کارهای خیر اقدام کرده است.
او کارهای جهادی خود را از سال ۱۳۷۹ در شهر آبدانان شروع می‌کند اما فعالیت جدی تر و تشکیل گروه جهادی و سرکشی به منازل نیازمندان را از شهر پلدختر در سال ۱۳۹۰ آغاز کرده است.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، اکنون با راه اندازی گروه جهادی “شهید قدوسی” متشکل از بانوان و آقایان توانسته به صورت گسترده تری به نیازمندان خدمت رسانی کند.
این گروه تا قبل از شیوع ویروس کرونا، حدود ۱۵۰ رزمایش کمک رسانی به مردم در پلدختر، ایوان و کنگاور داشته‌اند اما بعد از فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر مواسات و انجام کمک مؤمنانه، همت خود را دو چندان می‌کنند و در این میان برای پیش بردن فعالیت‌های خود، موفق به جذب ۶۰۰خیر می‌شوند.
این گروه فعال در ابتدا از ۳۰خانواده کم برخوردار حمایت می‌کردند اما اکنون ۴ هزار و ۵۰۰ خانواده نیازمند را تحت پوشش خود دارند.
گروه جهادی “شهید قدوسی” تاکنون ۲۳۹ رزمایش مواسات را پیش برده است و سرکشی از منازل محرومین و عیادت از بیماران و کمک به درمانشان از دیگر اقدامات آن‌ها می‌باشد.
اکنون ۱۵ نانوایی طرف قرارداد این گروه هستند که ماهیانه فیش نان در اختیار محرومین قرار می‌دهند تا بدین وسیله نان سفره نیازمندان تأمین شود.
این روحانی تلاشگر به همراه اعضای گروه جهادی خود در سال گذشته به تعمیر منازل ۵۰ خانواده نیازمند از قبیل ساخت حمام، ایزوگام، دیوار کشی و… پرداخته‌اند و در تکمیل ۵ خانه نیمه کاره نیز مشارکت داشته اند.
تشکیل مجمع خیرین قرآنی و غبارروبی مساجد و راه اندازی مساجد تعطیل از دیگر فعالیت‌های انجام شده توسط آن‌ها می‌باشد.


این روحانی فعال، جلسات تفسیر محله را نیز احیا کرده است و ۱۲جلسه تفسیر برگزار کرده که با استقبال خوب مردم همراه بوده است و مسابقاتی را نیز از این جلسات برگزار کرده است.