مهرواره محله همدل به استان خوزستان رسید

حجت‌الاسلام فردآقایی از برگزاری مهرواره «محله همدل» به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: این مهرواره در محلات مختالف خوزستان برگزار می‌شود.

به گزارش دبیرخانه مهرواره‌ی محله همدل؛ «حجت‌الاسلام احسان فردآقایی» از برگزاری مهرواره «محله همدل» خبر داد و اظهار کرد: یکی از برنامه‌های بسیار مهم در اداره کل تبلیغات اسلامی خوزستان در ماه مبارک رمضان، برگزاری مهرواره «محله همدل» است که در یه برش ملی، استانی و شهرستانی برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خوزستان با بیان اینکه در حال حاضر مقدمات کار مرحله استانی و شهرستانی این مهرواره کلید زده شده و در حال برنامه‌ریزی جهت اجرا در ماه رمضان هستیم افزود: فلسفه وجودی این طرح پاسخگویی به ندای رهبر معظم انقلاب در خصوص تاکید بر زنجیره توصیه کردن مردم به انجام کار خیر است.

وی اضافه کرد: در این مهرواره هر کدام از مساجد و مراکز فرهنگی اعم از هیئات و گروه‌های جهادی و سایر جوانان مؤمن، صالح و انقلابی اگر در محله خود مشکلات و مسائلی را می‌بینند که به شکل لاینحل باقی مانده و کم‌کاری از سوی متولیان مشاهده شده، خودشان با توان و انگیزه و ظرفیت درونی مسجد و مجموعه‌های فرهنگی دور هم می‌نشینند و مشکلات را رصد و پایش جدی کرده و تمام مردم محله را با محوریت آن مجموعه فرهنگی بسیج می‌کنند تا از این طریق با توان مردمی بتوان گرهی از مشکلات محله خود با توان مردمی باز کرد.

حجت‌الاسلام فردآقایی تصریح کرد: این مهرواره یک کار جدیدی در سطح کشور است و محله‌هایی که بنا دارند در این طرح شرکت کنند می‌توانند در سامانه‌ای ثبت‌نام کرده و مشکلات خود را مطرح و راه‌حل‌های اجرایی آن را بیان می‌کنند و رد نهایت در شهرستان با نظر هیئت داوران و کارشناسان طرح‌های این افراد و مجموعه‌ها به ارزیابی و قضاوت گذاشته می‌شود و تعدادی از فعالیت‌ها و مشکلاتی که توسط محله حل شده به مرحله استانی معرفی می‌شوند.

وی ادامه داد: در مرحله استانی هم با نظر هیئت ارزیابی، تعدادی از طرح‌ها و کارهایی که در سطح استان صورت گرفته همه به قضاوت و رازیابی گذاشته می‌شود و باز هم تعدادی که قابلیت شرکت در مرحله کشوری را دارند به دفتر مرکزی سازمان تبلیغات اسلامی معرفی و در نهایت این طرح‌ها در تهران ارزیابی می‌شوند و طرح‌های برتر مورد حمایت جدی مالی قرار می‌گیرند.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خوزستان خاطر نشان کرد: در این پویش مبالغی از باب کمک و مساعدت به حل مشکل آن منطقه تعلق می‌گیرد و هدایایی برای ایده‌پرداز و جوانانی که در این عرصه زحمت می‌کشند و قدم برمی‌دارند، داده می‌شود.

وی ابراز کرد: این مهرواره یکی از موضوعاتی است که با توجه به وضعیت کشور و مشکلاتی که وجود دارد و همچنین تاکیدات مقام معظم رهبری که معتقدند رفع مشکلات نیاز به همراهی و همدلی مردمی دارد انجام می‌شوند و اگر مردم واقعا وارد کار شوند گشایش‌های خوبی را شاهد خواهیم بود که امیدواریم بتوانیم در پایان این طرح که تا عید غدیر ادامه خواهد داشت، شاهد رفع بخش قابل توجهی از مشکلات محله‌ها باشیم.

حجت‌الاسلام فردآقایی عنوان کرد: یکی از نقاط قوت این طرح و این مهرواره دادن ضریب به آرای مردمی در قضاوت‌ها و ارزیابی‌ها است، بنابراین درصدی از انتخاب مجموعه‌ها برای رفتن به مراحل بالاتر و پذیرش آنها در کمیته ارزیابی به آرای مردمی آن شهرستان بستگی دارد و باعث می‌شود که مردم ما در سراسر استان هر کدام دغدغه حل مشکلات خود را داشته باشند.

وی ابراز امیدواری کرد: بتوانیم این طرح را که در ابتدای اجرای آن هستیم به نحو احسن اجرا و در این ماه مبارک گرهی از مشکلات مردم باز کنیم و در آینده شاهد اجرای طرح در مقیاس‌های بزرگتر برای استان باشیم.

در دیگر رسانه ها:

خبرگزاری شبستان