رئیس اداره تبلیغات اسلامی کاشان از اجرای پویش سراسری «مهرواره محله همدل» در این شهرستان خبر داد.

به گزارش دبیرخانه مهرواره‌ی محله همدل؛ حجت الاسلام مهدی بصیرتی بعد از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به لزوم رسیدگی برای حل مشکلات مردم اظهار داشت: در همین راستا طرح «مهرواره محله همدل» برای رسیدگی به مشکلات مردم انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه در قالب این طرح اولویت‌های مردم در محله‌های شهرستان بررسی می‌شود، ابراز داشت: تلاش می‌شود مشکلات اقتصادی، اجتماعی، خانوادگی و آسیب‌های اجتماعی مطرح شده در قالب این طرح حل شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی کاشان تصریح کرد: این طرح به منظور ایجاد نشاط، امید و تقویت ساکنین محلات در شهرهای مختلف اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه فعالان فرهنگی، هیئات مذهبی و گروه‌های جهادی و همچنین ائمه از جمله محورهای اجرای این طرح هستند، خاطرنشان کرد: هیئت‌های امنای مساجد، کانون‌های فرهنگی مساجد و گروه‌های جهادی از دیگر محورهای اجرای مطلوب و شایسته این طرح می‌توان نام برد.

حجت الاسلام بصیرتی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین مؤلفه‌های اجرای این طرح استفاده از ظرفیت‌های محلات مختلف است، بیان داشت: همچنین سعی می‌شود از ظرفیت دستگاه‌ها و نهادهای مختلف اجرایی و خدماتی، خیرین و همچنین افراد صاحب نفوذ در حل مشکلات مردم در قالب این طرح استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه فعالین فرهنگی و جهادی و اجتماعی باید از طریق سامانه پیامک ۵۰۰۰۱۷۵ برای ثبت مسائل و آموزش حل مشکلات اقدام کنند، ادامه داد: سایت مهروارده نیز به این منظور طراحی و در دسترس عموم قرار گرفته است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی کاشان افزود: مسائل و مشکلات محلات در قالب این طرح به مسائل اقتصادی، اجتماعی، تربیتی، خانواده، مذهبی، زیرساختی، اخلاقی، زنان، سبک زندگی و سلامت، حقوقی و رسانه و هویت‌بخشی تقسیم می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح «مهرواره محله همدل» در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری انجام می‌شود، تاکید کرد: مراسم اختتامیه جشنواره نیز در ایام عید قربان تا غدیر پیش‌بینی شده است و از گروههای برتر در سه مرحله با هدایای ارزشمند تقدیر به عمل خواهد آمد.

در دیگر رسانه ها:

خبرگزاری مهر

خبرگزاری رسا

خبرگزاری حوزه