مهرواره محله همدل در استان گلستان

رئیس شورای تبلیغات اسلامی شهرستان گرگان از آغاز اجرای طرح «مهرواره محله همدل» استان از ابتدای ماه مبارک رمضان در گلستان خبر داد و گفت: هدف از این طرح این است که مردم در حل مسئله و مشکلات محله خودشان مشارکت داشته باشند.

به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل؛ حجت‌الاسلام حسن نیشابوری، رئیس شورای‌ تبلیغات اسلامی شهرستان گرگان از آغاز اجرای طرح «مهرواره محله همدل» استان از ابتدای ماه مبارک رمضان در گلستان خبر داد و گفت: هدف از این طرح این است که مردم در حل مسئله و مشکلات محله خودشان مشارکت داشته باشند.

وی با بیان اینکه طرح «مهرواره محله همدل» که شامل روستاها، محلات شهری و حاشیه شهرها می‌شود، افزود: در هر محله یک گروه و جمعی از فعالان و مؤثرین محله به عنوان یک گروه فعال ثبت‌نام کنند و عدد ۱ را به ۵۰۰۰۱۷۵ ارسال نمایند و بعد از آن لینک ثبت نام برای فرد ارسال و مراحل ثبت نام انجام می‌شود.

رئیس شورای  تبلیغات اسلامی شهرستان گرگان ادامه داد:  بعد از ثبت‌نام مسئله‌های محله احصا و بر اساس اولویت برای حل مسئله اقدام می‌شود و هر موضوع که شئونات زندگی فرهنگی و اجتماعی افراد محله را شامل می‌شود و مردم تا ۲۰ خرداد فرصت دارند مسئله را ثبت و حل مسئله را در چند سطر کوتاه در سامانه ثبت کنند.

نیشابوری با بیان اینکه از اول تیرماه مرحله شهرستانی برگزار می‌شود که از هر ۲۰۰ هزار نفر در شهرستان یک سهمیه، ۵۰۰ هزار نفر دو سهمیه و ۱ میلیون نفر به بالا سه سهمیه وارد مرحله استانی می‌شوند افزود: دو شورا برای داوری در سیر مراحل مسابقات تشکیل می‌شود که یکی شورای انتخاب نام دارد و وظیفه آن اولویت‌بندی مسئله و دیگری شورای داوری است که داوری محلاتی که به مرحله استانی راه پیدا می‌کنند را برعهده دارند.

وی افزود: در مرحله شهرستانی ۷۰ درصد رای داوران و ۳۰ درصد رأی مردمی، مرحله استانی ۵۰ درصد رأی داوران و ۵۰ درصد رأی مردمی و مرحله ملی ۳۰ درصد رأی داوران و ۷۰ درصد رأی مردمی است.

رئیس شورای تبلیغات اسلامی شهرستان گرگان با بیان اینکه مرحله ملی این طرح از عید قربان شروع خواهد شد، تصریح کرد: به گروه‌هایی که به مرحله ملی راه پیدا می‌کنند، جوایز نفسی اهدا می‌شود.

در دیگر رسانه ها:

خبرگزاری ایکنا