مهرواره در شهرستان بدره

جوانی که در تلاش برای آبادانی روستای خود است تا از مهاجرت جوانان روستا جلوگیری کند به پیشنهاد او طرح ایجاد میدان گردشگری درحال انجام است طرحی که اجرای آن موجب اشتغال‌زایی برای بانوان روستا نیزخواهد شد.

به گزارش مهرواره محله همدل،
مهدی داراب زاده متولد سال ۱۳۶۵ و اهل روستای ولیعصر شهرستان بدره استان ایلام است روستایی که حدود ۲ هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت دارد و یکی از بزرگترین روستاهای این استان محسوب می‌شود.


این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، در تلاش برای تبدیل این روستا به یکی از مناطق گردشگری است تا هم از مهاجرت جوانان روستا به شهرهای دیگر جلوگیری شود و هم امکاناتی جهت تفریح کودکان و بانوان در روستا ایجاد شود.
به گفته او در وسط این روستا یک زمین خالی وجود دارد که آقای داراب زاده پیشنهاد تبدیل آن به یک میدان گردشگری را می‌دهد که داخل آن یک اقامتگاهی طراحی شود و در آن نمایشگاهی از دستاوردها و تولیدات بانوان روستا برگزار شود تا هم مکان مناسبی جهت تفریح و پیاده روی اهالی روستا ایجاد شود و هم به بازار مصرفی برای این روستا و روستاهای همجوار تبدیل شود.


این مرد دغدغه مند طرح خود را به استانداری پیشنهاد می‌کند و مورد تائید قرار می‌گیرد و اعتباری جهت خرید لوازم ورزشی و روشنایی محل تخصیص داده می‌شود و به کمک دهیاری، شورا و اهالی روستا بخشی از پروژه یعنی حدود۵۰ درصد آن پیشرفت می‌کند.
آقای داراب زاده که اکنون منتخب شورای روستا نیز می‌باشد از سال ۸۸ تا سال ۹۸ فرمانده پایگاه بسیج روستا بوده است و همواره سعی در ایجاد امکانات لازم برای اهالی روستا داشته است و با تلاش‌ها و پیگیری های او یک کافی‌نت کوچک در روستاجهت انجام کارهای کامپیوتری دانش آموزان و دانشجویان ایجاد می‌شود تا دسترسی سخت به شهر و امکانات کم روستا آن‌ها را برای انجام فعالیت‌هایشان دچار مشکل نکند.
او همچنین در مدت فعالیت خود در پایگاه بسیج کارهای آموزشی بسیاری برای نوجوانان برگزار کرده و نسبت به برگزاری حلقه‌های صالحین نیز اهتمام داشته است.
این مرد تلاشگر روستای ولیعصر معروف به شهرک ولیعصر را روستایی مهاجر پرور اعلام می‌کند که بیشتر جوانان آن بعد از فارغ التحصیلی به‌دلیل عدم وجود شغل مناسب به شهرهای بزرگ مهاجرت می‌کنند.
وی تکمیل طرح میدان گردشگری را موجب ایجاد اشتغال و درآمدزایی برای بانوان این روستا می‌داند و امید دارد روستای خود را به یکی از قطب‌های گردشگری تبدیل کند.