مهرواره در شهرستان آبدانان

حجت الاسلام ابراهیمی در تلاش برای برطرف کردن فقر فرهنگی و اقتصادی یکی از شهرستان‌های محروم کشور است و در این راستا فعالیت‌های مختلفی را در حد توان پیش برده است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام سلیم ابراهیمی در سال ۱۳۶۷ در شهر اسد آباد استان همدان متولد شد و اکنون مبلغ شهرستان آبدانان استان ایلام است که در راستای ارتقای سطح فرهنگی این شهرستان فعالیت‌هایی را انجام داده است.
او که مدیر حوزه علمیه این شهرستان نیز می‌باشد ۱۲ سال است که به کار تبلیغ مشغول است و اکنون در مسجد حضرت مهدی(عج) آبدانان فعالیت دارد مسجدی که به گفته او در یکی از محله‌های محروم و ضعیف شهرستان واقع شده است.
این روحانی دغدغه‌مند، در راستای ارتقای سطح فرهنگی مردم، به برگزاری یک مسابقه کتابخوانی در بستر ایتا، واتساپ و تلگرام در این شهرستان که از شهرستان‌های محروم استان ایلام است اقدام می‌کند و بیش از یک سال است که این طرح به صورت مداوم و ماهانه در حال اجرا می‌باشد.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، تاکنون در این طرح از کتاب هایی در زمینه سیره شهدا، اخلاق همسرداری، خانواده، مباحث اجتماعی و انتخابات بهره گرفته و با استقبال خوبی نیز همراه بوده است به طوریکه بالغ بر ۱۵۰۰ شرکت کننده داشته که هرماه حدود یک میلیون تومان نیز صرف اهدای جوایز این طرح شده است.
او به بازخوردهای مثبتی که از این طرح از سوی مردم دریافت کرده است اشاره می‌کند و می‌گوید: برخی از مردم از سازنده بودن و تأثیرات مفید این طرح و کتاب‌ها به ما خبر می‌دهند که بسیار برایمان با ارزش است.


به گفته او در انتخاب کتاب‌های این مسابقه سعی شده از کتب تأثیرگذاری همچون سه دقیقه در قیامت و کتبی که از لحاظ روانشناسی بر خانواده ها اثرگذار است استفاده شود و امسال از مباحث سخنرانی جلسات نیز مسابقاتی برگزار شده و هرشب به حدود ۴ نفر جوایزی اهدا شده است.
این روحانی تلاشگر در صدد انجام کارهای دیگری نیز بویژه در زمینه اشتغال‌زایی بوده است که به دلیل عدم حمایت مالی و عدم داشتن دغدغه فرهنگی و اقتصادی مسئولین شهرستان، این تلاش‌ها همچنان به نتیجه نرسیده است.
یکی از برنامه های او راه اندازی یک کارگاه خیاطی و جوراب بافی بوده است که در این راستا ۴ دستگاه چرخ خیاطی خریداری شده اما به دلیل یکسری از مسائل اقتصادی و عدم همکاری مسئولین، همچنان این طرح به سرانجام نرسیده است.
مهمترین دغدغه و اولویت حجت الاسلام ابراهیمی مسائل دینی و فرهنگی است و به گفته خودش نمی‌تواند نسبت به این دو مسئله بی تفاوت باشد.
او دلیل راه اندازی طرح کتابخوانی را فقر فرهنگی حاکم بر شهرستان اعلام می‌کند و می‌گوید: در این شهرستان فقر فرهنگی کامل احساس می‌شد و به قضیه کتابخوانی هم اهمیتی داده نمیشد علاوه بر اینکه فقر مالی و مشکلات معیشتی مردم نیز در این منطقه بسیار زیاد است و باید اقداماتی در جهت رفع این مشکلات صورت گیرد.