مهرواره در شهر زرنق

دانش آموزی که با کمک جوانان هم سن و سال خود، اقدام به ایجاد اشتغال و نجات منطقه خود از کم آبی با تغییر الگوی کشت کرده است.

به گزارش مهرواره محله همدل، وقتی مهرواره محله همدل در حال کلید خوردن بود کمتر کسی فکرش را می‌کرد این پویش بتواند جوانان دهه هشتادی را هم درگیر خود کند تا جایی که به کشف مشکلات و نیازهای منطقه خود بپردازند و درصدد رفع آن مسائل بکوشند.
اما امروز شاهدیم که یک جوان دهه هشتادی با همین برنامه به نجات منطقه اش ترغیب شده و با جوانان هم سن و سال خود در تلاش برای حل یکی از معضلات مهم منطقه خود می‌باشد.
ابوالفضل ابراهیمی دانش آموزی از خطه آذربایجان شرقی و شهر زرنق است که برگزاری مهرواره محله همدل او را به سمت انجام کارهای اجتماعی و نجات منطقه خود سوق می‌دهد و با جمعی دیگر از دانش آموزان جلساتی را برای شناسایی نیازها و مشکلات منطقه خود تشکیل می‌دهند.
او که متولد سال ۱۳۸۲ است با بررسی های فراوان و انجام مطالعات مختلف، ایده کاشت زعفران را ارائه می‌کند که به دلیل احتیاج کم این محصول به آب و با توجه به کم آبی این منطقه می تواند بهترین گزینه برای کاشت و درآمدزایی منطقه محسوب شود.
این جوان دهه هشتادی اکنون درحال فراهم کردن مقدمات این ایده است تا بتواند با آن برای افراد بسیاری در منطقه خود ایجاد اشتغال کند و هدف خود از انجام این کار را نجات شهر خود از کم آبی و روی آوردن به کاشت محصولاتی اعلام می‌کند که نیاز کمتری به آب دارند و در عین حال درآمد زایی خوبی به دنبال خواهند داشت.
این جوان دغدغه مند برگزاری مهرواره محله همدل را یکی از بزرگترین مشوق های خود می‌داند و آن را موجب ایجاد انگیزه در خود و دوستانش اعلام می‌کند و می‌گوید: مهرواره باعث شد ما در حین انجام تحقیقات و شناسایی نیازهای منطقه به مشکلات شهر خود، از جمله کم آبی پی ببریم و به دنبال راهکاری برای حل این معضل از طریق جایگزین کردن منابع درآمدی بویژه در بخش کشاورزی باشیم.