ابوالقاسم مفيدی یکی از خیرین و از منتخبین شهرستانی مهرواره است که در جهت اطعام نیازمندان و تأمین جهیزیه به نیت رضای خدا و پیمودن مسیر اهل بیت(ع) تلاش می کند.

به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، ابوالقاسم مفيدی زاده منطقه زرندیه در استان مرکزی، بیش از ۵ سال است که با دغدغه رسیدگی به نیازمندان به صورت خودجوش و جهادی قدم برمی دارد و مهم ترین اقدام خود را توزیع غذای گرم در بین نیازمندانی می داند که در تامین معاش درمانده اند.

وی از خیرین و از منتخبین شهرستانی مهرواره است که در جهت اطعام نیازمندان و تأمین جهیزیه با تأسی به سیره اهل بیت(ع) تلاش می کند.

عمده فعالیت های وی اطعام نیازمندان و مؤمنین به ویژه در ایام شهادت ائمه اطهار(ع) است تا بدین گونه به ترویج معارف اهل بیت(ع) بپردازد و برای احیای نام معصومین(ع) قدمی بردارد، به ویژه پس از شیوع کرونا که تعداد زیادی از همشهری هایش دچار آسیب شدند عزم خود را بیش از گذشته جزم کرد تا مبادا نیازمندی سر گرسنه بر بالین بگذارد.

آقای مفیدی که یکی از نمایندگان آستان قدس رضوی است، آشپزخانه و هیئتی را برای طبخ غذای نیازمندان فعال کرده است و در هر دوره بیش از ۵۰۰ پرس غذای گرم بین محرومان و مؤمنین توزیع می کند.

وی در سال های قبل در عید غدیر ۲ هزار پرس غذا را در شهر توزیع کرده است و امسال نیز بنا دارد این سنت زیبا را ادامه دهد و با جمع آوری مبلغ ۳۰ میلیون تومان برای خرید گوشت ضیافتی بزرگ را با هدف گرامیداشت غدیر به راه می اندازد.

یکی از اقدامات مهم این منتخب شهرستانی مهرواره تهیه جهیزیه برای نوعروسانی است که به دلیل مشکلات اقتصادی توانایی خرید مایحتاج اولیه زندگی را ندارند، وی با همراهی خیرینی که عمدتا از دوستان و آشنایان وی هستند، توانسته ۶ مورد سری جهیزیه کامل تهیه کند و در تأمین تعداد زیادی لوازم خانگی همچون یخچال و بخاری و جاروبرقی و اجاق گاز و هر آن چه که از توانایی نیازمندان خارج است مشارکتی جدی داشته باشد.

وی مشارکت مردمی و حضور خیرین را فرصتی ارزشمند در این حرکت می داند و می گوید تا زمانی که عمری باقی باشد این کار را ادامه می دهد و سرمایه وی در این راه نیز اعتماد دوستان و آشنایان چه در استان مرکزی و چه تهران است.

این منتخبین شهرستانی مهرواره در این باره می گوید ما مسلمان هستیم و کمک به نیازمندان جز واجبات است و واجبات دین فقط نماز نیست.

وی بزرگترین الگوی زندگی خود را پدرش می داند که به عنوان پدر یک شهید در زندگی اش گذشت و ایثار فراوانی داشته و امروز خود نیز به عنوان عضوی از خانواده شهید این راه را ادامه می دهد.

این منتخب شهرستانی مهرواره علاقه ای ندارد که کارهایش دیده شود و شاید اگر اهمیت ترویج این حرکت‌های نوع دوستانه نبود حتی حاضر به گفت و گو نیز نمی شد.

وی بر این باور است که چنین تلاشی آثار و برکات زیادی دارد و اگر به صورت یک فرهنگ درآید و همه وظیفه خود بدانند که هوای نیازمندان را داشته باشند بسیاری از مشکلات از میان می‌رود و همدلی ها افزایش پیدا می کند.