حجت الاسلام خیور از اهالی سیستان و بلوچستان است که با همت بالای خود و بهرمندی از ظرفیت های مردمی صندوق قرض الحسنه ای را ایجاد کرده تا گره گشای مشکلات اشتغال جوانان باشد.

به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، حجت الاسلام علی خیور از اهالی شهرستان زاهدان استان سیستان و بلوچستان است که با استفاده از ظرفیت‌های مردمی، در اواخر سال گذشته، صندوق قرض الحسنه‌ای را جهت ارائه تسهیلات اشتغالزایی به جوانان و گره گشایی از مشکلات مالی نیازمندان ایجاد کرده است.
اکنون اعتبار این صندوق به حدود ۸۰ میلیون تومان رسیده است؛ حدود ۱۱۰ نفر عضو دارد که این افراد از اعضای خود محله هستند و ماهیانه مبلغی را به صندوق واریز می کنند.


این روحانی دغدغه مند به اهداف راه اندازی این صندوق اشاره و عنوان می کند: هدف اول رفع مشکل مردم آبرومند و نیازمند و دوم جذب مردم محله به مسجد بود تا حضورشان برای نماز جماعت و برنامه های فرهنگی و مذهبی پررنگ تر شود؛ سومین هدف از تشکیل این صندوق جاری ساختن فرهنگ قرض الحسنه در میان مردم محله، برای ایجاد همدلی بیشتر در محله بود.
حالا این صندوق به متقاضیان، وام های ثابت ۲میلیون تومانی و وام‌های ضروری بین ۵ تا۲۰میلیون تومانی اعطا می‌کند و علاوه بر این از اعتبارات مسجد نیز، به افرادی که مشکلات حادی دارند و می‌توانند مبلغ دریافتی را در مدتی کوتاه به حساب مسجد بازگردانند وام های تا سقف ۵۰ میلیون تومانی پرداخت می‌کند که تاکنون سه نفر از افراد محله از این نوع وام بهرمند شده اند.
منتخب مرحله شهرستانی مهرواره، مبحث دوم حائز اهمیت را بحث اشتغال جوانان اعلام می‌کند و تمام همت خود را برای ایجاد اشتغال جوانان محله به کار می‌گیرد و سعی می‌کند بواسطه راه اندازی این صندوق، به شناسایی افرادی بپردازد که توانمندی و بضاعت مالی خوبی را راستای کمک به اشتغال جوانان دارند و در این مسیر ۳ نفر را شناسایی کرده است.


وی توانست با کمک خیرین یک شرکت تاسیسات برقی برای فردی که دارای مدرک تحصیلی دکترا در رشته برق بود تأسیس و از این طریق زمینه ایجاد شغل برای تعدادی از افراد جویای کار را فراهم کند؛ وی تاکنون با پیگیری های خود توانسته است برای ۲۲ جوان شغل مناسب فراهم کند.
اقدامات حجت الاسلام خیور به همین ها خلاصه نمی‌شود؛ بلکه او اقدام به راه اندازی یک مرکز نیکوکاری نیز کرده است تا افراد بتوانند کمک های نقدی و غیر نقدی خود را جهت یاری محرومان و نیازمندان به مرکز تحویل دهند؛ تاکنون این مرکز هم موفق شده است ۱۰۰میلیون تومان کمک نقدی و قریب به ۱۵۰ میلیون تومان کمک غیرنقدی جذب کند.