حجت الاسلام اربابی از اهالی سیستان و بلوچستان است که همه همت خود را به کار بسته است تا جوانان هم محله ای خود را از آسیب مواد مخدر و اعتیاد برهاند.

به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، آغاز اکثر آسیب‌ها، دوره نوجوانی و جوانی است؛ از جمله مسائل جدی که جوانان و نوجوانان را این برهه حساس تهدید می‌کند، اعتیاد به مواد مخدر و مشروبات الکلی است.

حجت الاسلام اسماعیل اربابی، اهل شهرستان زهک استان سیستان و بلوچستان است که حفظ نوجوانان و جوانان از آسیب های موجود به یکی از بزرگترین دغدغه های او تبدیل شده است.

این روحانی دلسوز با تمام مسائل موجود در محله که آسیب به نوجوانان و جوانان را به همراه دارد و موجب می شود تا آینده این عزیزان به خطر بیفتد برخورد کرده است؛ او بسیاری از نوجوانانی را که در آغاز انحراف بوده اند نجات داده است که ترک اعتیاد تعدادی از نوجوانان، یکی از اقدامات مهم و ارزنده او است.

جوانان زیادی از هم محله ای های حجت الاسلام اربابی، زندگی سالم و آینده خود را مدیون زحمات بی‌دریغ او خواهند بود؛ زحماتی که ممکن بود به قیمت به خطر افتادن زندگی این روحانی و خانواده‌اش تمام شود.

او ساکن روستایی است که در نقطه صفر مرزی قرار گرفته و حالا سلامت جانی مردم این روستا را نیز جزو اولویت‌های خود قرار داده است؛ بعد از فوت یکی از جوانان این روستا در جاده‌ای پرحادثه، برای رفع مشکل جاده پیگیری جدی او آغاز می شود و علیرغم اینکه پیگیری ۱۵ ساله اعضای شورا بی نتیجه ‌مانده است، همت و پیگیری های مداوم این روحانی، موثر واقع می‌شود و زیرگذری برای جاده احداث می‌شود.

ساخت زیرگذر برای جاده ای که تلفات زیادی را سال‌ها برای مردمان آن منطقه بوجود آورده و آرزوی چندین ساله اهالی این روستا بود، حالا ۸۰ درصد کارش پیش رفته و تا کمتر از یک ماه دیگر پروژه تکمیل می‌شود.

یکی دیگر از برنامه هایی که حجت الاسلام اربابی در دستور کار خود قرار داده، فاضلاب کشی روستا است؛ فاضلابی که درکوچه و خیابان رها بوده و مشکلات جدی را برای منطقه بوجود آورده است؛ اگر این مسئله حل شود و پیگیری‌ها به سرانجام برسد کار بزرگی است که مردم این منطقه به دنبال تحقق آن هستند.

او همچنین اقدام به ساخت سرویس بهداشتی برای ۳ خانواده نیازمند کرده است و علاوه بر این توزیع کمک‌های معیشتی و پک های بهداشتی در ایام کرونا، خرید وسایل گرمایشی و سرمایشی برای چند خانواده نیازمند از دیگر اقدامات ارزنده او است.

یکی از فعالیت‌های بزرگ و ارزشمند این روحانی تلاشگر، تأمین آب برای منزل یک فرد نابینا است که خانه‌اش فاقد آب لوله کشی بود و برای تامین آب مشکلاتی داشت؛ با پیگیری‌های وی و کمک خیرین، برای منزل این فرد لوله کشی آب انجام شد تا باری از مشکلات او برداشته شود.