تربیت نیروهای جهادی

حجت الاسلام کارگر روحانی دلسوزی است که پس از ۳۵ سال خدمت به مردم بلوچستان حالا به یکی از مناطق مغفول مانده استان خود پرداخته و خدمات ارزنده ای را برای این محله انجام داده است که از مهمترین آن تشکیل گروه‌های جهادی از اهالی همین محله است.

به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، حجت الاسلام حسین کارگر متولد سال ۱۳۴۶ و اهل استان یزد است که بعد از ۳۵ سال خدمت رسانی به مردم بلوچستان، حالا به دیار خود بازگشته و درحال انجام فعالیت های اجتماعی در یکی از مناطق مغفول مانده این استان می‌باشد.
این روحانی دغدغه مند که در زمینه جلوگیری از آسیب های اجتماعی فعالیت های ارزنده ای انجام داده است مهمترین هدف خود از انجام این اقدامات را کسب رضایت حضرت حق اعلام می‌کند.


او با انتقاد از وضعیت یکی از محلات یزد که با مرکز شهر فاصله چندانی ندارد اما مورد بی توجهی مسئولین قرار گرفته است گفت: ۴۰ سال است که از سوی مسئولین به این محله که تنها فاصله ۵۰۰ متری با مرکز شهر دارد توجهی نشده است و اکنون تلاش ما اصلاح وضعیت فرهنگی و اجتماعی محله، آگاه سازی، کاهش آسیب های اجتماعی و درگیر کردن اهالی محله با فعالیت های مسجد است.
این روحانی تلاشگر که در مسجد شهدای یزد مشغول فعالیت است؛ اقداماتی همچون کاهش استفاده از مواد مخدر، کادرسازی و تربیت نیروهای جدید در قالب گروه های جهادی،حساس سازی مردم نسبت به آسیب های اجتماعی را انجام داده است و به‌دنبال ترویج سبک زندگی اسلامی در بین اهالی محله است.
وی همچنین قرارگاه امام رضا(ع) را راه اندازی کرده است و در این قرارگاه ۹ مجمع مختلف همچون مجمع روحانیون، مجمع بانوان، مجمع شهدا، مجمع امر به معروف و مجمع آشتی کنان را تشکیل داده که هرکدام از این مجمع ها به انجام کارهای مختلفی مشغول هستند.


مجمع روحانیون این قرارگاه ۱۶ روحانی از مساجد مختلف را گردهم آورده است تا آن‌ها به عنوان فرماندهان فرهنگی منطقه به بررسی آسیب های محله ها پرداخته و با تشکیل جلسه و اولویت بندی مسائل به حل آن‌ها اقدام ‌کنند.
مجمع بانوان این قرارگاه نیز به تشکیل کارگاه های کوچک خانگی همچون قالی بافی، آماده سازی بسته های معیشتی و تشکیل بازارچه محلی اقدام کرده است.
همچنین این قرارگاه بعد از شناسایی مشکلات محله اقدام به تشکیل ۵ کارگروه مختلف از جمله فرهنگی ورزشی، سازندگی و محرومیت زدایی، تربیتی، اعتقادی عبادی، کارگروه امنیت و یک کارگروه مجازی متشکل از جوانان محله کرده است که این ها ها در ۵ عرصه مختلف شامل عرصه فرهنگی، اجتماعی، امنیت و آرامش، بهداشت و درمان و حمایت از محرومین به فعالیت می‌پردازند.

این روحانی که یکی از شرکت کنندگان در نخستین مرحله مهرواره محله همدل است و در مدت حضور خود در بلوچستان با راه اندازی یک مدرسه به کشف دانش آموزان با استعداد می‌پردازد و همین مسئله موجب می‌شود اکنون بسیاری از نیروهای این استان در زمینه های مختلف از جمله پزشکی بر خلاف گذشته از بومیان همین منطقه باشند.
حجت الاسلام کارگر دارای ۵ فرزند است که با همراهی خوب همسرش توانسته طی این سال‌ها به مردم خدمت رسانی کند و صبوری و همراهی خوب همسرش را مهمترین دلیل دستیابی به اهداف خود اعلام می‌‌کند.