مهرواره در طبس

آقای رحیمی در تلاش است تا نسل جوان را از گزند یکی از اصلی ترین معضلات منطقه خود که اعتیاد به مواد مخدر است نجات دهد او همچنین تاکنون خدمات ارزنده ای را به خانواده معتادین ارائه داده است.

به گزارش مهرواره محله همدل، عبدالرحیم رحیمی متولد سال ۱۳۴۶ و اهل شهرستان طبس از توابع استان خراسان جنوبی است.
او که عضو شورای یکی از روستاهای این شهرستان است، اعتیاد به مواد مخدر را یک تهاجم فرهنگی می‌داند که در منطقه او با توجه به نزدیکی به کشور افغانستان و پاکستان افراد بسیاری درگیرش هستند و حالا تنها دغدغه اش جلوگیری از اعتیاد افراد به مواد مخدر با برگزاری کارگاه های آموزشی بویژه برای نوجوانان است.


وی مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد را از برنامه های اولویت دار خود می‌داند و با اقدامات خود از جمله دعوت از نیروهای ناجا و کارشناسان مواد مخدر و برگزاری کارگاه های آشنایی خانواده ها با معایب مواد مخدر و کلاس‌های مشاوره سعی در تفهیم معایب آن و جلوگیری از انتشار اعتیاد دارد.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره با توجه به عدم‌حمایت بهزیستی و کمیته امداد از خانواده‌هایی که سرپرست آن معتاد هستند با کمک خیرین اقدام به کمک رسانی به خانواده‌های ‌آن‌ها کرده و سعی در حل مشکلات آن ها با انجام کارهایی همچون تهیه جهیزیه برای دختران این افراد، تهیه و توزیع بسته های معیشتی، تأمین هزینه دارو و درمان آن‌ها دارد و معتقد است که خانواده این افراد نقشی در اعتیاد فرد نداشتند و نباید نسبت به آن ها و مشکلاتشان بی تفاوت بود.

آقای رحیمی یکی از معضلات کنونی جامعه را در افزایش مصرف مواد مخدر شیمیایی عنوان کرد و از پایین آمدن سن اعتیاد افراد ابراز نگرانی کرد.
او منابع عمده کمک های خود را از خیرین و مؤسسات مردم نهاد جذب می‌کند و در رابطه با علت روی آوردن خود به انجام این‌ اقدامات گفت: من معلم هستم و سال‌ها بین دانش آموزان بوده‌ام وقتی می‌بینم دانش آموزی به دلیل اعتیاد پدر و فقر حاصل از آن از گرفتن لوازم التحریر عاجز است و در مقابل هم سن‌ و سالان خود تحقیر می‌شود؛ بنابراین سعی در حل مشکلات این خانواده‌ها کردم.


وی افزود: اگر توان این را ندارم که والدین آن‌ها را ترک دهم بهترین خدمتی که می‌توانم به نسل جوان با توجه به پایین آمدن سن اعتیاد داشته باشم پیشگیری از اعتیاد خود آن‌ها به مواد مخدر است تا از تکرار اینگونه اتفاقات در آینده جلوگیری شود.