حسن زمانی، مرد نیکوکار طبسی است که با وجود داشتن قریب به ۷۰ سال سن اقدامات جهادی متعددی را رقم زده است؛ ساخت مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست از این جمله است.
به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، حسن زمانی هفتاد سال دارد و همچنان دست از انجام کارهای خیر نمی‌کشد برایش گمنامی لذت دیگری دارد و برای همین به سختی می‌توان با او در راستای کارهای خیری که انجام داده است، صحبت کرد.
این مرد دغدغه مند، حسن زمانی است از دیار طبس استان خراسان جنوبی که به همراه جمعی از دوستانش، به احداث مراکز نگهداری کودکان بی سرپرست و اماکن آموزشی، مذهبی و فرهنگی اقدام کرده است.
او که جزو هیئت امنای مسجد جامع شهر خود نیز هست به همراه چند تن از دوستانش و با سرمایه شخصی خودشان و کمک گرفتن از چند خیر، اقدام به ساخت وساز این مراکز کرده اند.
حسن زمانی ساخت دارالقرآن، ساخت مرکز خانه نرگس جهت نگهداری کودکان بی سرپرست، تعمیر مدرسه و ساخت آشپزخانه مهر جهت اطعام کودکان بی سرپرست را در کارنامه دارد.
وی در خصوص دغدغه خود برای کمک به نیازمندان می گوید: من نمی توانم نسبت به نیازمندان بی تفاوت باشم و هر درخواستی که از من شود تمام سعیم را برای رفع گرفتاری مردم می‌کنم.
این مرد تلاشگر که متولد سال ۱۳۳۱ است با وجود سن بالا، همچنان در تلاش برای خدمت رسانی به مردم و گره گشایی از مشکلاتشان است.
او، چندان تمایلی به نام بردن از کارهای خیری که انجام داده است ندارد، اما در کنار ساخت و سازهایی که به همت و پیگیری او انجام شده است، کارهای دیگری همچون تأمین جهیزیه برای زوج های بی بضاعت و کمک های مالی به نیازمندان را نیز انجام داده است که چندان تمایلی برای اشاره به جزئیات آن ندارد.
حسن زمانی منطقه ای که در آن فعالیت می‌کند را جزو مناطق کم برخوردار معرفی می‌کند و همین مسئله را مهمترین دلیل فعالیت و کارهای خیر خود دراین منطقه اعلام می‌نماید.