روحانی جوانی که با تکیه بر اقتصاد مقاومتی اقدام به ایجاد اشتغال برای ۱۵۰ نفر کرده است و معتقد است به‌جای ماهی دادن به افراد باید ماهیگیری را یادشان داد.

به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، حجت الاسلام و المسلمین وحید قورزایی روحانی جوانی است که متولد سال ۶۹ و اهل شهرستان نیمروز از توابع سیستان و بلوچستان است.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل چندین سال در اردوهای جهادی مشغول به خدمت رسانی به مردم بوده است؛ او معتقد است که تهیه سبدهای غذایی چندان راهگشای مشکلات نیازمندان نیست و خودکفایی شهر و مردمان آن را بهترین راهکار برای کمک به افراد می‌داند.


قورزایی تأکید چندسال اخیر رهبری مبنی بر اقتصاد مقادمتی و ایجاد اشتغال را مدنظر قرار داده و این دغدغه رهبر معظم انقلاب را بسیار به‌جا و دقیق می‌داند و می‌گوید: وقتی افراد درآمد ثابت و پایداری داشته باشند، می‌توانند علاوه بر تأمین نان شب خود، در آبادانی شهر و روستای خود نیز نقشی ایفا نمایند.
او به عنوان روحانی تسهیلگر وارد عرصه فعالیت‌های بنیاد برکت می‌شود و مردم را برای دریافت وام اشتغال ۴ درصد یاری می‌نماید تا نقشی در راه اندازی اشتغال افراد ایفا کرده باشد.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، علاوه بر این، کلاس های آموزشی زیادی را در جهت آموزش مشاغل مختلف به افراد برگزار می‌کند که آموزش حرفه هایی همچون کشت گلخانه‌ای، آرایشگری، خیاطی، پرورش مرغ، پرورش شترمرغ، پرورش دام سنگین و سبک از جمله کلاس هایی است که به همت او برگزار شده است.
با پیگیری های این روحانی در سال قبل، ۱۳۰ پروژه اشتغال زایی به ارزش ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان ایجاد می‌شود.
حجت الاسلام قورزایی امسال ۴ شهرستان دیگر از جمله زابل، نیمروز، هیرمند، هامون را نیز پوشش می‌دهد و قرار است که ۸۰۰ پروژه در این چهار شهرستان ایجاد نماید که در هر شهرستان بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان کار انجام می‌شود.


او به ایجاد اشتغال برای یک خانواده نیازمند در زمینه دامداری اشاره کرد و گفت: این خانواده اکنون خودشان شیر، ماست، روغن و کشک محلی تولید می‌کنند و نان شب‌شان با این محصولات تأمین می‌شود و نیازمند کمک دیگران نیستند. به گفته او اگر یک دامدار خوب کار کند، حقوقی بیش از حقوق کارمندان خواهد داشت.
این روحانی جوان و فعال تاکنون برای ۱۵۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است. او همچنین به میزان وام های بنیاد برکت نیز اشاره و سقف آن را بین ۱۰ تا ۵۰ میلیون تومان اعلام کرد.


همسر این روحانی دغدغه مند هم نسبت به هموطنانش نه تنها بی دغدغه نیست، بلکه با آموزش هنرهای خود به مردم از جمله هنر خیاطی و بافندگی سعی در ایفای نقش در ایجاد اشتغال برای بانوان نیازمند دارد.