افزایش بی‌رویه قیمت مسکن در کشور خرید خانه را شبیه به یک رویا کرده است اما در این میان کسانی یافت می‌شوند که درصدد محقق کردن این آرزو برای اقشار کم درآمد هستند.

به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، بهرام عمویی اهل شاهین شهر اصفهان است که دغدغه‌اش خانه دار شدن کسانی است که خانه برایشان رویایی بیش محسوب نمی‌شود.
این پاسدار بازنشسته سپاه که اکنون یکی از منتخبین مرحله شهرستانی مهرواره نیز هست، از سال ۱۳۹۳ به عضویت انجمن خیرین مسکن ساز درآمده و حالا مدیرعامل این انجمن است.
هدف این انجمن ساخت خانه های ارزان قیمت برای افراد کم برخوردار، افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و خانم‌های سرپرست خانوار است.
علت ارزانی مساکنی که با پیگیری این انجمن ساخته شده است، کمک های خیرین و انشعاب آب و برق و گاز رایگان و اخذ پروانه رایگان از شهرداری هاست که طبق اساسنامه انجمن، شهرداری‌ها ملزم به اعطای پروانه رایگان به آن‌ها می‌باشند.


اکنون قیمت خانه در شهرستان شاهین شهر، متری ۱۰ تا ۱۲ میلیون تومان است و این درحالیست که قیمت تمام شده خانه هایی که این انجمن ساخته است، متری ۴ میلیون تومان می‌باشد.
متراژ خانه‌ها نیز تاکنون بین ۷۰ تا ۱۱۰ متر بوده است اما در پروژه‌های آینده که به زودی کلید می‌خورد حداکثر متراژ منازل، ۷۵ متر در نظر گرفته شده که هم هزینه کمتری داشته باشد و هم بتوان برای تعداد بیشتری از افراد نیازمند خانه ساخت.
تاکنون به همت این انجمن و پیگیری ‌های آقای عمویی۲ پروژه تکمیل شده است که یکی از این پروژه های ۲۰واحدی در سال ۹۶ باقیمت متری ۷۵۰ هزارتومن تحویل افراد داده شده است و پروژه دوم که ۲۴ واحد می‌باشد تا کمتر از یک ماه دیگر تکمیل می‌شود و تحویل مالکان آن خواهد شد.
همچنین به همت این انجمن ۳ واحد دیگر در حال ساخت است که تا پایان سال جاری آماده تحویل به مالکین آن می‌شود که تاکنون جمعا ۴۷ نفر در شاهین شهر اصفهان صاحب خانه شده اند.


با پیگیری‌های این انجمن یک پروژه ۶۰ واحدی نیز در حال گذر از مرحله ثبت نام اولیه است و به زودی مراحل ساخت آن نیز آغاز می‌شود، تا آرزوی ۶۰ نفر دیگر برای خانه دار شدن برآورده شود.
این انجمن علاوه بر ساخت خانه با قیمت ارزان، درصدد تأمین وام قرض الحسنه برای این افراد برای جبران هزینه تمام منازل می‌باشد؛ در این راستا افراد را برای دریافت وام های ۲ تا ۵ درصد به بانک معرفی می کنند و مابقی هزینه نیز توسط مالکین به صورت اقساط به انجمن تحویل داده می‌شود.
آقای عمویی به همراه همکارانش در انجمن خیرین مسکن ساز، نقش پررنگی در سیل لرستان و خوزستان نیز ایفا کرده‌اند که علاوه بر اعزام ۱۵۰ نیرو جهادی، کمک‌های غذایی نیز برای آن مناطق ارسال کرده‌اند؛ خانه سازی در یکی از روستاهای پلدختر را نیز از تجربه های خوب این عزیزان است و موفق به تکمیل ۸ خانه در این منطقه شدند.
حالا آن‌ها در تلاش و پیگیری از نمایندگان مجلس شهرستان خود، جهت دریافت زمین و اخذ پروانه جهت ساخت واحدهای بیشتری هستند که با مهیا شدن شرایط و اعطای وام ۱۵۰ تا ۲۰۰میلیون تومانی به افراد می‌توان برای آن‌ها واحدهایی با متراژ ۷۰ متر ساخت و با توجه به تجربه چند سال اخیر تحقق این امر حتی با وجود گرانی مصالح امری امکانپذیز به نظر می رسد.